Obwodnica Północna Opola

i

Autor: MZD Opole

Odcinek Obwodnicy Północnej do remontu. Przed nami korki i utrudnienia

2023-09-12 10:35

Drogowcy będą utrudniać jazdę kierowcom aż do października. Musimy się liczyć z ruchem wahadłowym sterowanym ręcznie i zatorami.

Obwodnica Północna w remoncie. A dokładnie to jej 1,5km fragment. Na brak utrudnień dla kierowców nie ma co liczyć, ale można spróbować ratować się objazdem. Ten zaczyna się przy stacji paliw we Wrzoskach, skąd ulicą Wrocławską można dojechać do ronda Rozwadowskiego. Ale jeśli wszyscy wpadną na ten sam pomysł, to i tak w godzinach szczytu można się tam spodziewać korków. Na największe problemy przygotujcie się przy skrzyżowaniu z ulicą Bierkowicką.

Roboty związane z frezowaniem nawierzchni wykonane będą czteroetapowo, aby zapewnić ciągłość ruchu na tym skrzyżowaniu. Jednak już wykonanie warstwy ścieralnej, ze względów technologicznych, będzie wykonywane przy zamknięciu wyjazdu z ulicy Bierkowickiej. Ale jedynie w ciągu zmiany roboczej. Po zakończonym dniu pracy ruch będzie przywrócony.

- mówił Mariusz Chałupnik z opolskiego MZD 

W tym tygodniu ruszy też budowa prawoskrętu na skrzyżowaniu ulic 1 Maja z Armii Krajowej, a wkrótce również remont nawierzchni na wiadukcie na Struga. Jakby tego było mało, kolejarze zamknęli przejazd pod wiaduktem na Powstańców Śląskich i trzeba jeździć przez Park Nadodrzański. Trwają też roboty m.in. na Zwierzynieckiej, na skrzyżowaniu Mehla i Prószkowskiej oraz Luboszyckiej i Nysy Łużyckiej oraz oczywiście na Krapkowickiej czy Róży Wiatrów, Jaśminowej i Herbacianej. Czyli Opole w remoncie...