Alibabki

i

Autor: AKPA Wanda Narkiewicz-Jodko (pierwsza od lewej) nie żyje

Opole 2023

Alibabki nie wystąpiły na Festiwalu Opole 2023 i zarzucają TVP manipulację

Słynny zespół Alibabki zamieścił oświadczenie w sprawie manipulacji, jakich dopuściła się Telewizja Polska. Dotyczy to obecności Alibabek na 60. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. "Jesteśmy co najmniej zaskoczone tworzeniem nieprawdziwych faktów, jakoby zespół Alibabki wziął udział w tym roku w festiwalu w Opolu".

Festiwal Piosenki w Opolu zakończył się 11 czerwca i wydawało się, że po aferze z sobowtórem Piotra Kuźniaka z Trubadurów oraz uśmierceniem żyjącej Jolanty Borusiewicz już nic nas nie zaskoczy. A tymczasem opublikowane zostało oświadczenie, w którym słynny zespół Alibabki zarzuca TVP manipulacje związane z występem w czasie 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2023. Chodzi o występ Alibabek, którego... nie było.

Alibabki na Festiwalu Opole 2023

Na początek fakty. W oficjalnym programie koncertu „Wielka Gala – Od Opola do Opola”, który inaugurował Festiwal Opole 2023, pojawiła się Jolanta Darowna. I faktycznie wystąpiła, śpiewając przebój "Kwiat jednej nocy". Na ekranach telewizorów widzowie zobaczyli natomiast podpis Jolanta Darowna - Alibabki. Prawda jest taka, że Jolanta Darowna owszem występowała w Alibabkach, ale zaledwie niespełna ponad rok i to pół wieku temu. Od tego czasu nie miała żadnych związków z zespołem.

Co więcej zespół Alibabki został zaproszony do wzięcia udziału w Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, aby wykonać utwór pt. "Kwiat jednej nocy". Zespół reprezentuje Ewa Belina Brzozowska, która podziękowała za propozycję i przekazała decyzję nieuczestniczenia w tegorocznym festiwalu jego organizatorowi - TVP.

Telewizja Polska, chcąc koniecznie mieć w programie festiwalu tę piosenkę (główna nagroda na Festiwalu w 1969 r.), umieściła ją jako pierwszą w koncercie zatytułowanym „Wielka Gala od Opola do Opola”, inaugurującym tegoroczny festiwal.

- W trakcie wykonywania utworu pt. „Kwiat jednej nocy”, TVP zamieściła na ekranach telewizorów nazwisko współwykonawczyni piosenki – Jolanty Darownej, a obok umieściła nazwę zespołu Alibabki sugerując, że jest członkiem naszego zespołu i że zespół reprezentuje - pisze wzburzona Ewa Belina Brzozowska, reprezentująca Alibabki.

Alibabki odmówiły TVP występu w Opolu

Wzburzenie Alibabek jest ogromne, ponieważ bez ich zgody wykorzystano piosenkę i nazwę zespołu. TVP zrobiła to mimo wyraźnego braku zgody zespołu.

- Ta zmanipulowana przez TVP nieprawdziwa informacja wprowadziła w błąd telewidzów w całej Polsce, w amfiteatrze oraz użytkowników internetu.Jesteśmy co najmniej zaskoczone tworzeniem nieprawdziwych faktów, jakoby zespół Alibabki wziął udział w tym roku w festiwalu w Opolu, a Jolanta Darowna występująca w nim jako solistka w utworze pt. „Kwiat jednej nocy” jest członkinią zespołu Alibabki i ten zespół reprezentuje - pisze Ewa Belina Brzozowska.

Plejada skontaktowała się z reżyserem koncertu „Wielka Gala – Od Opola do Opola” Konradem Smugą. "Nie będę się na takie tematy wypowiadał. Nie chcę już do tego piekła show-biznesowego dokładać swoich słów. Jestem po prostu załamany" - powiedział.

Czekamy na oficjalny komunikat Telewizji Polskiej w tej sprawie.

Festiwal Opole 2023

Zobacz zdjęcia