Policja

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Tragiczny wypadek w Lublinie

Dwoje dzieci nie żyje. Opolska prokuratura jeszcze nie przesłuchała rodziców

2023-08-30 10:25

Do późnych godzin nocnych opolscy policjanci zabezpieczali ślady w mieszkaniu, w którym znaleźli zwłoki dwójki dzieci. Zgłoszenie o tragedii policjanci otrzymali wczoraj po godzinie 17. Według wstępnych ustaleń, kobieta zabiła dzieci, a następnie próbowała popełnić samobójstwo. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje prokuratura.

Opolska prokuratura potwierdza doniesienia w sprawie wczorajszej tragedii w opolskiej dzielnicy Czarnowąsy. Dwójkę kilkuletnich dzieci miała zabić ich matka, a następnie miała próbować popełnić samobójstwo. Ciała 4-letniej dziewczynki i jej o rok młodszego brata znaleźli dziadkowie.

W mieszkaniu znajdowała się również ranna matka. Miała między innymi rany cięte szyi. Teraz jest hospitalizowana. Gdy tylko lekarze wyrażą zgodę na przesłuchanie, stosowne czynności zostaną z nią przeprowadzone. Przesłuchano już świadków, w tym osoby bliskie, które ujawniły tę zbrodnię.

- mówił Stanisław Bar z opolskiej prokuratury

Prokuratura czeka również na możliwość przesłuchania ojca dzieci. W chwili tragedii miał przebywać poza domem.

Przesłuchanie ojca dzieci bezpośrednio po oględzinach nie było możliwe, ponieważ mężczyzna wymagał pomocy medycznej, był on również hospitalizowany. Gdy tylko jego stan zdrowia na to pozwoli, takie czynności zostaną przeprowadzone.

- dodaje opolska prokuratura

Jeśli podejrzenia prokuratury się potwierdzą, kobiecie może grozić nawet dożywotnie pozbawienie wolności.