Stany ostrzegawcze rzek w opolskim

i

Autor: gov.pl

IMGW

IMGW ostrzega. Stan dwóch rzek w woj. opolskim przekroczył stan ostrzegawczy

Z powodu intensywnych opadów deszczu poziom wody w rzekach województwa opolskie zwiększył się. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie. Dwie rzeki w regionie przekroczyły stan ostrzegawczy.

Opolskie. Dwie rzeki przekroczyły stan ostrzegawczy

Od kilku dni w województwie opolskim z przerwami występują opady deszczu. W związku z tym rzeki w niektórych miastach przekroczyły stany ostrzegawcze i alarmowe. W czwartek, 4 stycznia IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia. Będzie ono obowiązywało do godziny 13.00 w piątek, 5 stycznia. Obejmuje obszar Małej Panwi.

W związku z trwającym spływem wód opadowych i prognozowanymi opadami deszczu, na rzekach w zlewni Małej Panwi i Kłodnicy przewidywane są odcinkami dalsze wzrosty stanów wody w strefie wody wysokiej, z możliwością przekroczenia stanu ostrzegawczego w Gliwicach na Kłodnicy oraz w Krupskim Młynie na Małej Panwi - czytamy w alercie IMGW.

Stan dwóch rzek w regionie przekroczył stan ostrzegawczy. Rzeka Prosna osiągnęła poziom 174 cm, przekraczając stan ostrzegawczy o 14 cm. Natomiast Stobrawa ma obecnie poziom 267 cm, przy stanie ostrzegawczym 250 cm. Dane pochodzą z godziny 13:50, 4 stycznia.