Mieszkańcy Opola w poniedziałek bez ciepłej wody. Ile to potrwa?

i

Autor: Rudy and Peter Skitterians

Mieszkańcy Opola w poniedziałek bez ciepłej wody. Ile to potrwa?

2022-06-27 7:41

W poniedziałek mieszkańcy miasta Opola, których obsługuje spółka Energetyka Cieplna Opolszczyzny, będą pozbawieni dostaw ciepłej wody. Jak informuje spółka, powodem są prace modernizacyjne miejskiej sieci.

Na stronie spółki ECO S.A., zamieszczono komunikat o przerwie w dostawie ciepłej wody na terenie miasta Opole w poniedziałek od rana do późnego wieczora. Według komunikatu, powodem braku dostaw ciepłej wody są prace związane z modernizacją węzła rozdziału sieci.

Adam Małysz nowym prezesem PZN

Przerwa w dostawie ciepłej wody w Opolu. Powodem ważne remonty

- Po wielu latach wymiany domaga się uszczelnienie połączeń głównej armatury odcinającej miejski system ciepłowniczy od źródeł ciepła zlokalizowanych przy ul. Harcerskiej – czytamy na stronie ECO S.A. słowa Wojciecha Zachariasiewicza, dyrektora ds. zarządzania majątkiem ECO. Jak dodaje - ten węzeł ma znaczenie strategiczne, rozprowadza ciepło we wszystkich kierunkach do sieci magistralnych miasta.

Spółka ECO.SA w Opolu jest największym w regionie opolskim dostawcą ciepła i ciepłej wody użytkowej. Jej głównymi akcjonariuszami jest miasto Opole oraz E.ON edis energia