Paweł Kampa

i

Autor: Paweł Kampa/FB

Wybory do Europarlementu

Najniższa emerytura w wysokości tysiąca euro. Paweł Kampa kandyduje do Parlamentu Europejskiego

Ustanowienia jednolitej najniższej emerytury we wszystkich państwach Unii Europejskiej domaga się kandydat do Parlamentu Europejskiego Paweł Kampa. Jest jedynym kandydatem Nowej Lewicy z województwa opolskiego startującym w wyborach do PE z listy tego ugrupowania w okręgu obejmującym województwa dolnośląskie i opolskie.

Emeryci pobierają różne kwoty emerytury minimalnej w zależności od państwa Unii Europejskiej, w jakim mieszkają. W Luksemburgu jest to 2700 euro, a w przeliczeniu na euro najniższe emerytury otrzymują mieszkańcy Węgier i Rumunii (300-400 euro). Niewiele więcej dostają Polacy - od 1 marca emerytura lub renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna wynosi 1 780,96 zł, czyli około 420 euro.

Kandydat Lewicy do Parlamentu Europejskiego Paweł Kampa postuluje, aby najniższą emeryturę w Unii Europejskiej wyrównać.

Unii Europejskiej potrzeba nowej wizji dla przyszłych pokoleń, impulsu który na nowo sprawiłby, że obywatele Europy mogliby uwierzyć, że Unia Europejska jest dla nich. Taką perspektywą może stać się Wspólna Polityka Demograficzna. Zanim jednak ją opracujemy, zacznijmy od konkretnego projektu - wyrównywaniu poziomów życia we Wspólnocie. Wprowadzenie w ciągu kilku lat minimalnej emerytury w całej Unii to jeden z kroków w tym kierunku - powiedział Paweł Kampa, kandydat do PE.

Według niego, od kilku lat jesteśmy świadkami wyrównywania cen w koszyku podstawowych artykułów na terenie UE, jednak w przypadku świadczeń socjalnych, nadal są widoczne rozbieżności pomiędzy poszczególnymi państwami. W jego ocenie, minimalna emerytura pozwoli na likwidację tych nierówności i da szansę na godne życie dla rosnącej populacji osób na emeryturze.

Kim jest Paweł Kampa?

Paweł Kampa jest jedynym kandydatem Nowej Lewicy z województwa opolskiego startującym w wyborach do PE z listy tego ugrupowania w okręgu obejmującym województwa dolnośląskie i opolskie.

Śląskie dyktando QUIZ Sprawdź, czy umiesz pisać po śląsku

Pytanie 1 z 11
Jak napisać po śląsku: Czy Ty się nie wstydzisz opowiadać, że język śląski nie istnieje?