Wodna Nuta Opole

i

Autor: MOSiR Opole

Niecka sportowa na Wodnej Nucie znów nieczynna. Tym razem przez bakterie

2023-09-13 11:04

Niecka sportowa na Wodnej Nucie w Opolu wciąż nieczynna . Albo raczej -znów. To z powodu przekroczenia poziomu bakterii w systemie cyrkulacji wody.

​Opolska pływalnia Akwarium musi się szykować na szturm miłośników pływania. Bo tylko tam znajdą teraz nieckę sportową. Po wakacyjnym remoncie wielu obiecywało sobie długie godziny kąpieli na Wodnej Nucie, jednak większość pływalni trzeba było zamknąć tuż po starcie nowego sezonu. Wszystko z powodu przekroczenia poziomu bakterii w systemie cyrkulacji wody.

Skąd to przekroczenie? Na to pytanie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie potrafi odpowiedzieć. Tym bardziej, że Wodna Nuta dopiero co otworzyła się po wakacyjnym remoncie.

Po prostu nie wiemy, dlaczego one się tam pojawiły. Natomiast dokonaliśmy już działań naprawczych, czyli cyrkulacja została przechlorowana i kolejna woda została pobrana do badań. Teraz musimy czekać na wyniki tych badań z laboratorium.

- mówiła Aleksandra Raś z opolskiego MOSiR-u

Zanim wszystko wróci do normy, musi nam wystarczyć Akwarium. Żeby jednak więcej osób mogło się pomieścić, pływalnia wydłużyła godziny pracy i jest teraz czynne od 6:00 do 22:00.

Spodziewamy się utrudnień, bo teraz całe to zainteresowanie przeniesie się na Akwarium. Liczymy jednak na to, że przez te kilka dni uda nam się spełnić oczekiwania jak największej ilości klientów. Mamy też nadzieję, że nie będzie jednocześnie na pływalni Akwarium aż tylu osób, żebyśmy musieli kogoś odesłać spod samych drzwi.

- dodaje Aleksandra Raś

Wakacyjny remont Wodnej Nuty kosztował prawie 400 tysięcy złotych. Przede wszystkim dotyczył odświeżenia instalacji na basenie solankowym i sportowym oraz wymiany wentylacji.