Wodna Nuta Opole

i

Autor: fot. MOSiR

Niecka sportowa na Wodnej Nucie znów zamknięta. I znów przez bakterie

2023-11-08 12:33

Przez bakterie, które wykryto w próbkach wody, niecka sportowa na Wodnej Nucie będzie nieczynna przynajmniej do końca tygodnia.

Pływalnia już wielokrotnie przeżywała problemy związane z przekroczeniem norm w próbkach wody. Od początku września to już trzecia taka sytuacja. Po raz drugi jednak - dotyczy systemu cyrkulacyjnego.

Niestety to jest drugi taki przypadek, dlatego - oprócz standardowych działań - będziemy też przeglądali cyrkulację. Być może jeden z wężyków się załamał i zbiera się tam jakiś osad lub cokolwiek innego. Nie jest to łatwe zadanie przy funkcjonującym basenie. Najłatwiej byłoby spuścić wodę, ale wtedy zamknęlibyśmy basen na miesiąc.

- mówi Marcin Sabat, dyrektor opolskiego MOSiR-u

Zamiast więc rozkuwać podłogi i ściany (dopiero co przecież wyremontowanej Wodnej Nuty), MOSiR będzie dalej przypatrywać się feralnemu systemowi cyrkulacji. Dopóki sytuacja się nie wyjaśni, dłuższego dystansu do pływania trzeba szukać na Akwarium. Pływalnia na Ozimskiej przygotowując się na większe zainteresowanie wydłużyła godziny pracy. Teraz wejdziemy tam od 6:00 do 22:00.​