Pogoda

Oberwanie chmury. Szpital w Kędzierzynie-Koźlu został zalany

Gwałtowne i intensywne deszcze, które nawiedziły w niedzielę Opolszczyznę spowodowały poważne straty. Zalany został oddział ratowniczy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu i urządzenia sterujące na stacji kolejowej PKP w Brzegu.

Strażacy na Opolszczyźnie mają pełne ręce roboty. W niedzielę trakcie służby w dniu 2 czerwca 2024 roku do godziny 20:00 odnotowano na terenie województwa opolskiego 50 interwencji związanych z warunkami atmosferycznymi.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim - 33 interwencje. Po 3 zdarzenia w powiecie kluczborskim, namysłowskim i nyskim. Działania prowadzono również w powiatach brzeskim, krapkowickim, oleskim i opolskim.

Zalany szpital w Kędzierzynie-Koźlu

W szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu deszczówka zalała Szpitalny Oddział Ratunkowy i pomieszczenia, w których udzielana jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Przyjęcia pacjentów zostały chwilowo wstrzymane. Na miejscu pracują strażacy, którzy pomagają usunąć wodę z budynku.

W Brzegu ulewa uszkodziła urządzenia sterowania ruchem na stacji PKP. Początkowo ruch na trasie Opole - Wrocław był wstrzymany. Jak poinformował Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK, obecnie przejazd przez Brzeg pociągów jest już możliwy, jednak opóźnienia pociągów dochodzą do 60 minut. 

Pozostałe zdarzenia związane z warunkami atmosferycznymi to połamane drzewa, konary i gałęzie.

Nie odnotowano osób poszkodowanych.

Zobacz zdjęcia