Morsy Opole

i

Autor: fot. Morsy Opole

Opolskie morsy szykują się na otwarcie sezonu

2023-11-03 10:33

Opolskie morsy szykują się na rozpoczęcie swojego sezonu. A ten tradycyjnie rusza na kąpielisku Bolko 11 listopada. Są też prawdopodobnie jednymi z nielicznych, którzy mają nadzieję, że w połowie listopada pojawi się śnieg. Bo wtedy woda jest cieplejsza.

Opolskie morsy rozpoczynają siedemnasty sezon kąpielowy. Tradycyjnie szukajcie ich w Dzień Niepodległości na kąpielisku Bolko. A kto zamierza zacząć swoją przygodę z morsowaniem, powinien przygotować sobie:

- Buty i rękawiczki neoprenowe, to jest fajna rzecz, gdy jest wietrznie lub po prostu jest brzydka pogoda. Wtedy też wskazana jest czapka. Bo jeżeli jest ładne słońce i nie ma wiatru, to nie jest to konieczne. My akurat stosujemy od kilku sezonów poncza, w których można się wygodnie przebrać. Przyda się też karimata, na której można stać i położyć sobie rzeczy.

- mówi Dariusz Chwist z grupy Morsy Opole.

Morsy Opole korzystają z fabryki endorfin na kąpielisku Bolko również w Sylwestra. Zanim jednak głowa pozwoli na takie zanurzenie w zimnej wodzie, warto o pozwolenie zapytać lekarza. I dołączyć do morsów. 11 listopada wejdą do wody o 11:00. A później będą się spotykać w każdą niedzielę, też o 11:00. I tak aż do wiosny.