Policja

i

Autor: policja.gov.pl

oszustwo

Oszustwo w Głubczycach. Inwestor stracił 100 tysięcy złotych. Oszusta poszukuje policja

2023-04-13 19:13

Inwestor z Głubczyc w województwie opolskim padł ofiarą oszustwa. Naciągacz za pomocą spreparowanej informacji e-mail kierował płatności poszkodowanego inwestora na konto bankowe przestępcy. Poszkodowany szacuje, że stracił 100 tysięcy złotych.

Inwestor z Głubczyc stracił 100 tysięcy złotych. Policja poszukuje oszusta

Według ustaleń policji mieszkaniec Głubczyc (woj. opolskie) od kilku miesięcy inwestował pieniądze za pośrednictwem znanego portalu. W pewnym momencie zorientował się, że środków na jego koncie nie przybywa, choć przelane pieniądze powinny dać wymierne korzyści.

Okazało się, że oszust podszywający się pod znaną markę przesłał na adres pokrzywdzonego informację zawierającą link. Gdy inwestor w niego kliknął, przestępca otrzymał dostęp do jego danych, a pieniądze były przekierowywane na konto bankowe oszusta. Według szacunków pokrzywdzonego stracił w ten sposób około 100 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej uwagi przy uruchamianiu różnego rodzaju odnośników w odbieranych mailach i sprawdzaniu adresów stron internetowych, łudząco podobnych np. do stron bankowości internetowych, za pomocą których przestępcy uzyskują dostęp do pieniędzy swoich ofiar.

Zgłosiła na policję oszustwo, ale nadal wierzy, że pomaga przyjacielowi z internetu