Pajor Tarczyńska Visa Cup 2023

i

Autor: Pajor Tarczyńska Visa Cup 2023

Piłka nożna w kobiecym wydaniu już pod koniec grudnia w Stegu Arenie

2023-12-12 10:53

Najlepsze młode polskie piłkarki przyjadą do Stegu Areny. I 29 grudnia zagrają w turnieju Pajor Tarczyńska Visa Cup, w którym zmierzą się : Śląsk Wrocław, UKKS Katowice, Diamonds Academy Warszawa, Beniaminek Krosno, Medyk Konin, Tęcza Bydgoszcz, Sparta Miejska Górka oraz - nasza drużyna - Unia Opole.

Piłka nożna w kobiecym wydaniu już pod koniec grudnia w Stegu Arenie. W opolskiej hali spotka się 8 najlepszych drużyn z całej Polski na turnieju Pajor Tarczyńska Visa Cup 2023. Bo piłka staje się coraz bardziej kobieca. Na murawie, a zimą - również na parkiecie. I nie trzeba ich do tego specjalnie przekonywać.

Jeszcze kilkanaście lat temu wszyscy robili wielkie oczy, że dziewczynka lub kobieta gra w piłkę. A teraz jest wiele kobiet, które grają. I mężczyźni też się coraz bardziej przekonują, że zawodniczka z drużyny na wspólnym boisku może być kobietą. Podczas turnieju zobaczymy zespoły, które mają w składzie reprezentantki Polski naszych młodzieżowych kategorii wiekowych.

- mówiła Agata Tarczyńska, ambasadorka turnieju i była reprezentantka Polski

Agata Tarczyńska to ambasadorka turnieju i była reprezentantka Polski, w tym roku zakończyła karierę i teraz zajmuje się pomaganiem innym w osiąganiu sukcesów sportowych. Druga z ambasadorek - Ewa Pajor to utytułowana zawodniczka niemieckiej Bundesligi. Obie zasiądą na trybunach, żeby wypatrywać młodych obiecujących talentów. Również wśród kibiców, bo od kreatywnego dopingu będzie zależało, kto zdobędzie Puchar Kibica.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY!

Posłuchaj całej rozmowy Adama Szostoka z Agatą Tarczyńską