sąd

i

Autor: pixabay

Pobili dwóch obywateli Kazachstanu. Staną przed sądem

2023-01-17 16:36

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się we wtorek proces Marcina B. i Krzysztofa K. oskarżonych o pobicie dwóch obywateli Kazachstanu. Za zarzucane im czyny grozi kara kilku lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia objętego aktem oskarżenia doszło latem ubiegłego roku w Opolu. Według ustaleń śledztwa obydwaj oskarżeni zaatakowali przed sklepem dwóch obywateli Kazachstanu. Jeden z oskarżonych ma dodatkowo zarzut bezprawnego wykorzystania karty płatniczej jednego z pokrzywdzonych.

Przed sądem Marcin B. przyznał się do pobicia obcokrajowców. Jak tłumaczył, jego agresję wzbudził fakt, że dwaj mężczyźni mówili w nieznanym mu języku. Oskarżony nie pamiętał, ile razy uderzył pokrzywdzonych pod sklepem oraz w okolicy akademików, gdzie uciekli napadnięci obcokrajowcy.

CBŚP PRZEJĘŁO 163 KG AMFETAMINY

Krzysztofowi K., oprócz udziału w napaści i pobiciu Kazachów, dodatkowo zarzuca się zapłacenie za zakupy kartą należącą do jednego z pokrzywdzonych.

Za napaść na tle narodowościowym oskarżonym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za skorzystanie z cudzej karty płatniczej kara może wynieść do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE