Szlachetna Paczka Opole

i

Autor: Szlacheta Paczka

Ponad 130 rodzin z województwa opolskiego czeka na szlachetne paczki

2023-11-21 12:17

​Ich historie, potrzeby i marzenia znajdziecie na stronie akcji. Ze wszystkimi rozmawiali wolontariusze i to oni w waszym imieniu dostarczą im prezenty. Na ich przygotowanie macie niecały miesiąc. Więc już teraz można zebrać paczkę znajomych, żeby przygotować paczkę dla nieznajomych.

Rodziny z Krapkowic, Nysy, Kluczborka, Namysłowa czy z Murowa i Gorzowa Śląskiego czekają na wsparcie. I świąteczne prezenty. Ich historie i potrzeby znajdziecie w bazie Szlachetnej Paczki.To wy decydujecie komu chcecie pomóc. Sami lub wspólnie ze znajomymi czy współpracownikami.

Paczkę można zrobić w kilkanaście lub kilkadziesiąt osób, czyli tak naprawdę niewielkim kosztem. Bo wspólnie i razem. W "Weekend cudów" Wasze paczki pojadą do rodzin. Rodziny przekonują się, że rzeczywiście można liczyć na ludzi i że można liczyć na drugiego człowieka, który wyciąga pomocną rękę.

- mówiła Joanna Sadzik ze Szlachetnej Paczki

Na przygotowanie paczki mamy coraz mniej czasu, bo tylko do "Weekendu Cudów", czyli do 16 i 17 grudnia, kiedy wolontariusze zawiozą paczki do potrzebujących rodzin. A jeśli nie będziecie do końca wiedzieli, jak ją przygotować, można się kontaktować z wolontariuszami, którzy odwiedzili każdą ze zgłoszonych rodzin. I najlepiej znają ich potrzeby. Może również dostrzegli takie, o których potrzebujący nie mieli odwagi wspomnieć, a tym bardziej - prosić.