Praca na weekendy w Opolu

i

Autor: mat. prasowe

Praca na weekendy w Opolu — czy to możliwe?

2022-11-26 8:00

Praca na weekendy w Opolu to świetna alternatywa dla studentów, uczniów lub osób, które chcą dorobić do domowego budżetu. Jakie oferty pracy weekendowej czekają na Ciebie w Opolu?

Opole to jeden z większych ośrodków gospodarczych południowej Polski. Dodatkowo miasto uznaje się za istotny węzeł komunikacyjny na skalę ogólnokrajową. W województwie opolskim Opole pełni rolę stolicy. Jest to także ośrodek kulturalny i oświatowy. Malownicze położenie miasta nad Odrą wpływa także na jego turystyczną atrakcyjność, a bliskość Wrocławia sprawia, że Opole jest miejscem, w którego stronę spogląda coraz więcej inwestorów — również tych zagranicznych. Dzięki temu miasto dynamicznie się rozwija i staje się miejscem przyjaznym pracownikom. Powstaje coraz więcej miejsc pracy, a pracodawcy poszukują nie tylko specjalistów i fachowców, ale także pracowników budowlanych lub pracowników produkcji. Jednak czy w Opolu jest miejsce dla osób, które poszukują dodatkowego zatrudnienia na weekendy? Sytuacja w państwie nas nie rozpieszcza, dlatego coraz więcej osób podejmuje decyzję o podjęciu dodatkowej pracy weekendowej. Czy oferty pracy w Opolu obejmują również prace weekendowe?

Opole: jak wygląda rynek pracy w Opolu?

Aby dokładnie przyjrzeć się możliwością pracy weekendowej w Opolu, musimy najpierw zrozumieć, jak działa lokalny rynek pracy. Na terenie miasta działa ponad 22 tysiące przedsiębiorstw, z czego zdecydowana większość to mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie firmy, które zatrudniają do 10-20 osób. Warto jednak zaznaczyć, że w grupie tej znajdzie się 6 dużych przedsiębiorstw, które zatrudniają ponad 1000 pracowników. Do tej listy zaliczają się między innymi firmy takie jak:

  • Coroplast w Strzelcach Opolskich / we wsi Dylaki – 7 tys. zatrudnionych osób
  • Nutricia Grupa Danone Polska w Opolu – ponad 3 tys. zatrudnionych osób
  • Zott Polska w Opolu – 2126 zatrudnionych osób 

Dodatkowo w niedalekiej odległości od Opola mają siedziby największe firmy w województwie opolskim takie jak Marcegaglia Poland w Kluczborku, w której zatrudnionych jest aktualnie ponad 6 tysięcy osób. 

Warto pamiętać, że Opole to miasto z tradycjami górniczymi, które do tej pory są obecne w gospodarce miasta. Po restrukturyzacji Opole świetnie radzi sobie jako jeden z większych ośrodków związanych z branżą call center. Firmy zajmujące się tym sektorem zatrudniają w Opolu tysiące konsultantów, którzy świadczą usługi dla największych podmiotów w Polsce oraz dla zagranicznych klientów.

Ważnym filarem jest również przemysł ciężki oraz przemysł maszynowy. Istotnym elementem jest również sektor budowlany oraz spożywczy. Duże znaczenie mają także firmy usługowe oraz handel — to właśnie tam można znaleźć zatrudnienie bez doświadczenia oraz najwięcej ofert pracy weekendowej.

Praca na weekendy w Opolu

Obecna, trudna sytuacja na rynkach światowych i europejskich wpłynęła znacząco na obniżenie standardu życia wielu polskich rodzin. Z tego powodu coraz więcej osób poszukuje pracy dodatkowej, która pozwoli zachować dotychczasowy standard lub pomoże spłacić absurdalnie wysokie raty kredytów. Pracy dodatkowej/weekendowej poszukują również studenci, którzy pragną się usamodzielnić lub odciążyć rodziców z opłat za wynajmowanie mieszkanie, lub akademik. Niezależnie od powodów, wiele osób zabrało się za szukanie dodatkowej formy zarobku. Największą popularnością cieszą się oferty pracy weekendowej. Jednak czy Opole daje możliwość znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia na weekendy? 

Z racji tego, że zarówno na terenie miasta, jak i okolic działa kilka większych firm produkcyjnych warto dowiedzieć się, czy poszukują one dodatkowych pracowników. Zazwyczaj praca na produkcji wymaga całego etatu, jednak często przedsiębiorcy decydują się na zatrudnienie weekendowych pracowników, którzy w pewien sposób mogą “odciążyć” pracowników stałych. Z pewnością prace produkcyjne, czy magazynowe nie należą do najłatwiejszych, jednak jak na specyfikę pracy są dość dobrze płatne, dzięki czemu weekendowa praca może okazać się sporym zastrzykiem gotówki w miesiącu. 

Na uwagę zasługuje również sektor usługowy, gastronomiczny i handlowy. To właśnie tam znajdziemy najwięcej ofert związanych z pracą weekendową. Poszukiwani są kasjerzy, sprzedawcy, kelnerzy, barmani, czy kucharze. Znajdzie się również praca dla obsługi hotelowej lub osób sprzątających.

Gdzie szukać pracy na weekendy w Opolu?

Decydując się na pracę weekendową poszukiwania najlepiej zacząć od portali internetowych, które zajmują się zrzeszaniem pracodawców oraz kandydatów do pracy. To obecnie najprostsza i najpopularniejsza forma poszukiwania zatrudnienia. Dzięki ogólnodostępności i intuicyjnej obsłudze nawet starsze osoby poradzą sobie z poszukiwaniem ofert w Internecie. Dodatkowo serwisy te wyposażone są w zestawy przydatnych filtrów, które pomagają Ci dopasować ogłoszenia pod Twoje wymagania taki jak np. właśnie praca weekendowa. 

Warto także wykorzystać tradycyjny sposób, jakim jest spacer po mieście. Wielu pracodawców ogłasza wakaty, wywieszając takie informacje w witrynach sklepów lub w oknach restauracji. Wiąże się to z kontaktem twarzą w twarz jeszcze przed rozmową rekrutacyjną oraz wydrukowaniem swojego CV, które należy zostawić w lokalu — najlepiej z dopiskiem “praca weekendowa”.