Gang narkotykowy prowadzili pseudokibice

i

Autor: CBŚP

CBŚP

Śląscy pseudokibice handlowali narkotykami. Grupę robiło CBŚP

Gang narkotykowy prowadzony przez śląskim pseudokibiców został rozbity. CBŚP jednocześnie weszło do mieszkań pseudokibiców na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Dziewięciu osobom przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a dziesięciu wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Gang narkotykowy pseudokibiców rozbity

Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a sześć kolejnych osób zostało objętych dozorem policyjnym. To efekt akcji CBŚP, która jednocześnie odbyła się w kilku miejscowościach województwa śląskiego i opolskiego. Policjanci rozbili gang narkotykowy prowadzony przez śląskich pseudokibiców.

- Działania przeprowadzono na terenie województwa śląskiego i opolskiego. W ich efekcie zatrzymano 12 osób, u których policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. maczetę, kij bejsbolowy, racę dymną oraz narkotyki, tj. amfetaminę, marihuanę i mefedron. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 40 tysięcy złotych - podkreśliła rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz.

CBŚP weszło do domów pseudokibiców

Zobacz zdjęcia

CBŚP weszło do domów pseudokibiców

Zobacz zdjęcia

Postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, w skład której wchodzili pseudokibice jednego ze śląskich klubów sportowych prowadzą policjanci z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu. Według śledczych członkowie gangu od kilku lat zajmowali się przestępczością narkotykową, w tym przede wszystkim wprowadzaniem do obrotu na terenie woj. śląskiego i opolskiego znacznych ilości amfetaminy, marihuany czy mefedronu.

Kim są pseudokibice zatrzymani przez CBŚP

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. 9 osobom zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz 10 osobom wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a 2 osoby będą odpowiadać za posiadanie narkotyków.

- Niektórzy z zatrzymanych są dobrze znani policjantom w związku z podejrzeniem popełniania przestępstw narkotykowych. Dodatkowo trzech z nich posiada czynny zakaz stadionowy - dodała rzeczniczka CBŚP.

Akcja CBŚP

Zobacz wideo

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Źródło: Śląscy pseudokibice handlowali narkotykami. Grupę robiło CBŚP