bezdomny

i

Autor: Pixabay

Zbiórka ubrań dla bezdomnych

2023-11-02 9:26

Wolontariusze Fundacji Zupa w Opolu zakasali rękawy. Bo chociaż na zewnątrz jeszcze temperatury nie ​spadły zbyt drastycznie, to już teraz - jak co roku - organizują zbiórkę ciepłej odzieży i śpiworów dla osób bezdomnych. Przynosić je można do Domu Nadziei na Książąt Opolskich.

Męskie spodnie, grube skarpety i zimowe kurtki, a także śpiwory pilnie poszukiwane. Zanim jeszcze temperatury staną się naprawdę niebezpieczne dla osób bezdomnych. Zbiórkę organizuje Fundacja Zupa w Opolu. Dary można przynosić na Książąt Opolskich; można też wesprzeć ich internetową zrzutkę.Fundacja pomaga osobom potrzebującym od lat. W każdą sobotę na placu Kopernika wydaję nawet 90 porcji ciepłej zupy.

To są m.in kanapki z dużą ilością warzywa. Tak "na bogato". Staramy się, żeby było zdrowo i witaminowo. I oczywiście jest zupa! Tak jak w nazwie naszej fundacji. To nasza wizytówka. Serwujemy ją co sobotę.

-

- mówiła Justyna Kiedes z Fundacji Zupa w Opolu.

Cały czas potrzebne są też dodatkowe ręce do pracy. Przede wszystkim do gotowania i rozdawania posiłków. Jest on też okazją by porozmawiać i pomóc wyjść z bezdomności i nałogów. Wolontariusze kontaktują ich ze specjalistami, lekarzami ale i pomagają w wyrobieniu dokumentów. I mają na swym koncie coraz więcej sukcesów. Osoby, którym pomogli, też stają się wolontariuszami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE