bezdomny

i

Autor: Pixabay

Zbiórka ubrań dla bezdomnych

2023-11-02 9:26

Wolontariusze Fundacji Zupa w Opolu zakasali rękawy. Bo chociaż na zewnątrz jeszcze temperatury nie ​spadły zbyt drastycznie, to już teraz - jak co roku - organizują zbiórkę ciepłej odzieży i śpiworów dla osób bezdomnych. Przynosić je można do Domu Nadziei na Książąt Opolskich.

Męskie spodnie, grube skarpety i zimowe kurtki, a także śpiwory pilnie poszukiwane. Zanim jeszcze temperatury staną się naprawdę niebezpieczne dla osób bezdomnych. Zbiórkę organizuje Fundacja Zupa w Opolu. Dary można przynosić na Książąt Opolskich; można też wesprzeć ich internetową zrzutkę.Fundacja pomaga osobom potrzebującym od lat. W każdą sobotę na placu Kopernika wydaję nawet 90 porcji ciepłej zupy.

To są m.in kanapki z dużą ilością warzywa. Tak "na bogato". Staramy się, żeby było zdrowo i witaminowo. I oczywiście jest zupa! Tak jak w nazwie naszej fundacji. To nasza wizytówka. Serwujemy ją co sobotę.

-

- mówiła Justyna Kiedes z Fundacji Zupa w Opolu.

Cały czas potrzebne są też dodatkowe ręce do pracy. Przede wszystkim do gotowania i rozdawania posiłków. Jest on też okazją by porozmawiać i pomóc wyjść z bezdomności i nałogów. Wolontariusze kontaktują ich ze specjalistami, lekarzami ale i pomagają w wyrobieniu dokumentów. I mają na swym koncie coraz więcej sukcesów. Osoby, którym pomogli, też stają się wolontariuszami.