TYCH życzeń nigdy nie składaj w Święta! Sprawisz bliskim dużą przykrość!

i

Autor: pexels

Caritas pomaga najbardziej potrzebującym. Ty też możesz się przyłączyć!

2021-12-17 14:06

W okresie świątecznym pamiętamy też o osobach ubogich i samotnych, dla których ten czas jest często trudny. W Opolu na szczęście te osoby mogą liczyć na wsparcie. Dbają o to między innymi wolontariusze Caritas, którzy szykują dla nich tysiące paczek.

W święta nie zapominajmy o najuboższych i potrzebujących - przypomina opolski Caritas. Dlatego wolontariusze z parafii na całej Opolszczyźnie szykują paczki dla bezdomnych i ubogich. Dla nich sezon obdarowywania trwa od 11 listopada aż do świąt. Co roku przygotowują nawet 30 tysięcy prezentów.

- Parafialne zespoły Caritas, tak jak dobra mama, potrafią z niczego stworzyć coś dobrego. I może te paczuszki nie grzeszą finansową wartością, ale one mają potężny ładunek emocjonalny. Tam nie będzie szynki czy kawioru, ale osoba, która ją dostanie będzie miała poczucie, że ktoś o niej pamięta - ks. Arnold Drechsler z opolskiego Caritasu. 

Pomoc ubogim w czasie świąt - pandemia wszystko zmieniła

Przedświąteczną tradycją w Opolu była wigilia dla osób bezdomnych i samotnych. Jednak nie odbywa się ona już od dwóch lat. W ostatniej edycji wzięło w niej udział 1700 osób z całego regionu. Jak tłumaczy ks. Drechsler, sposób pomagania zmienił się w czasie pandemii. 

- Czas pandemii podmienia rodzaj pomagania. Z tych uczynków "materialnych" czyli głodnego nakarmić, nagiego przyodziać, bardziej w stronę takiego wymiaru duchowego, który jest obecny w człowieku. Mianowicie - pocieszyć, pamiętać o kimś, podnosić na duchu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 17.12 (Goście: Marek Borowski - senator KO oraz dr hab. Bartłomiej Biskup - politolog, UW) Sedno Sprawy: Janusz Kowalski