Wydarzenia

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu zakończył się sukcesem

Tysiące mieszkańców Opola i gości nawet z zagranicy odwiedziło Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku. Większość zgodnie orzekła, że był wyjątkowy i nie brakowało atrakcji.

Jarmarki świąteczne w wielu miastach jeszcze trwają. W Opolu jarmark bożonarodzeniowy zakończył się w sylwestra, a szkoda, bo w zgodnej ocenie mieszkańców, był wspaniałym wydarzeniem, podkreślającym lokalny koloryt świat. Także przyjezdnym bardzo przypadł do gustu. Przyciągnęły ich tu atrakcje i umiarkowane ceny.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu

Jarmark świąteczny w Opolu w odróżnieniu od innych tego typu wydarzeń w Polsce, dał się zapamiętać głównie z jednego powodu - umiarkowanych cen. Mieszkańcy i goście, którzy wybierali się na Rynek nie musieli się ograniczać w zakupach świątecznych ozdób, czy też posiłków. 

Cena grzańca (20 zł), świątecznej kawy (18 zł), gofrów (10 zł) nie odstawały od tych w innych częściach miasta. A przejażdżka Kołem Młyńskim (5 zł) wręcz zachęcała do oglądania panoramy miasta z góry.

Zobaczcie zdjęcia

Prawdziwą ozdobą Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu było ognisko z góralską muzyką. Górali nie brakowało także na stoiskach. Sprzedawali ser, pajdy ze smalcem i klasyczne wędliny, bigos, pierogi i pyszne wędzone ryby.

Obok stoisk z żywnością były oczywiście te z ozdobami świątecznymi. W strefie rękodzieła znaleźć można było unikalne ozdoby, ale także inspirujące pomysły na upominki dla swoich najbliższych. 

Jaka jest Wasza opinia na temat jarmarku w Opolu?

Napiszcie komentarz

QUIZ. Kultowe bajki z czasów PRL. Pamiętasz jakie były do nich piosenki?

Pytanie 1 z 12
Miś pluszowy śpiewa wam. Mówią o mnie Miś uszatek bo klapnięte uszko mam..