Policjanci drogówki ze Strzelec Opolskich

i

Autor: Policja Strzelce Opolskie

Z sądu

Obraziła policjantów. Teraz musi każdemu zapłacić pół tysiąca

Policjanci i policjantki ze Strzelec Opolskich poczuli się obrażeni niewybrednym komentarzem pod ich zdjęciem. Wnieśli sprawę do sądu i wygrali. Autorka obraźliwego komentarza będzie musiała zapłacić funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom po 500 złotych. A to dopiero początek konsekwencji.

Policjanci i policjantki ze Strzelec Opolskich prowadzą aktywnie profil komendy powiatowej w mediach społecznościowych. Zamieszczają na nim ważne informacje oraz zdjęcia z akcji. Bacznie także obserwują reakcje odbiorców i dyskutują z komentującymi. 

Obraźliwy komentarz pod zdjęciem policjantów ze Strzelec Opolskich

Na Facebooku strzeleckiej policji 12 września 2022 roku został opublikowany post, który opisywał prewencyjne działania „Trzeźwy poranek”. Pod postem pojawiło się zdjęcie uśmiechniętych dziesięciu policjantów i policjantek Wydziału Ruchu Drogowego.

Jakież było ich zdziwienie, gdy wkrótce potem zobaczyli wulgarny i obraźliwy komentarz pod swoim adresem.

Banda niedoj...ów po podstawówce - napisała jedna z komentujących osób.

Funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy ustalili, że autorem tego komentarza jest 31-letnia mieszkanka Opoczna. Zapewne myślała, że pozostanie w internecie anonimowa. Tak się jednak nie stało.

Podczas przesłuchania podejrzana przyznała się do napisania komentarza, ale tłumaczyła, że w jej mniemaniu był to "normalny komentarz", który został nieprawidłowo odebrany. Policjanci byli jednak innego zdania i skierowali sprawę na drogę sądową. 

Tego typu zachowania są niedopuszczalne. Będziemy stanowczo reagowali i wyciągali konsekwencje wobec osób, które swoim zachowaniem lub słowem godzą w policyjny mundur - informują policjanci. 

Co grozi za obrażanie policjanta?

W ubiegłym tygodniu zapadł wyrok przed Sądem Rejonowym w Strzelcach Opolskich.

Autorka obraźliwego komentarza na Facebooku musi zapłacić każdemu z znieważonych przez nią policjantów po 500 złotych zadośćuczynienia. Łącznie to 5000 złotych. Wyroku nie zmienił nawet fakt, że wpis został usunięty.

Ale to nie wszystko. Oprócz tego kobieta musi pokryć koszty sądowe i została zobowiązana do publicznego przeproszenia policjantów. Przeprosiny mają pojawić się na stronie internetowej komendy policji.

Testy do policji Multi Select 2023. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 10
Chętnie czytam czasopisma techniczne