gorzów wośp owsiak

i

Autor: facebook.com/WOSPGorzow Jurek Owsiak ogłosi cel akcji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Opolu rusza pełną parą! Co się będzie działo na rynku?

2021-12-28 12:36

Opolski sztab WOŚP rozpoczął pracę nad 30-tą już edycją tej wielkiej ogólnopolskiej zbiórki. Czeka na fanty, które wystawi na licytację. Co roku opolanie zasypują wolontariuszy najróżniejszymi przedmiotami. Jest biżuteria, pamiątki sportowe, a w poprzednich latach można było wylicytować nawet lokomotywę! Czym tym razem zaskoczą darczyńcy? Co się pojawi podczas finału na opolskim rynku?

Pierwsze fanty na licytację czekają już w opolskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na razie jest ich niewiele, ale przynosić je będzie można aż do dnia finału. A ten odbędzie się 30 stycznia na opolskim rynku.

- Mamy kilka rzeczy naprawdę bardzo wartościowych. Sama zacieram ręce na niektóre. Zachęcam gorąco do wzięcia udziału w licytacjach, które odbędą się na scenie głównej na rynku jak i na Allegro - mówi Agnieszka Wiosna z opolskiego sztabu WOŚP.

WOŚP Opole. Jakie plany na finał?

Praca wre w opolskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko musi być gotowe co najmniej na tydzień przed finałem. Bo opolska Orkiestra zacznie grać właśnie 24 stycznia. Będą m.in. turnieje e-sportowe czy bieg jubileuszowy.

- Jeszcze nigdy nie graliśmy od poniedziałku. Zdarzało się od wtorku, wtedy były warsztaty w szkole muzycznej. Przez cały tydzień będzie się naprawdę sporo działo. Cieszę się z tego, co na razie udaje nam się dopinać - dodaje Agnieszka Wiosna. 

A jest co dopinać. Tajemnicą jest jeszcze to, którzy artyści pojawią się na opolskim rynku podczas finału. Sztab już wie kto to będzie, ale na razie czeka na właściwy moment, by ogłosić to światu. Wiemy za to, że odbędzie się jubileuszowy bieg. 3 dni po 10 kilometrów na 30-lecie Orkiestry. Pobiegniecie w Świerklach, Grudzicach i oczywiście w Opolu. Opolski etap będzie połączony z tradycyjnym biegiem "Policz się z cukrzycą". W dniu finału z puszkami ruszy w miasto 300 wolontariuszy.

WOŚP Opole. Czy będzie rekord?

Opolski sztab Wielkiej Orkiestry liczy, że i tym razem dobrzy ludzie staną na wysokości zadania. W ubiegłym roku nie padł w województwie rekord. Udało się zebrać ponad 430 tysięcy złotych. W całym kraju 210 813 830,10 zł

Podczas 30. edycji Orkiestra zbierać będzie na rzecz okulistyki dziecięcej.

Czy możesz być WWO, czyli osobą wysoko wrażliwą?

Pytanie 1 z 12
Czy sądzisz, że czujesz więcej niż inni ludzie?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 23.12 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent oraz dr Jacek Sokołowski - politolog, UJ) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz