Interwencja policji w galerii w Opolu

i

Autor: nieznany/youtube.com Interwencja policji w galerii w Opolu

Opole: BRUTALNA interwencja policji w centrum handlowym za brak maseczki! "Dzwońcie na pogotowie" [WIDEO +18]

2021-12-23 15:02

Film z interwencji opolskiej policji obiega sieć. Widać na nim, jak kilku funkcjonariuszy przytrzymuje na podłodze centrum handlowego mężczyznę. Jego partnerka wpada w szał. "Zostawcie go, on ma astmę" - słyszmy na nagraniu. Czy musiało dojść do tak brutalnego zatrzymania? Policja tłumaczy przebieg tego zatrzymania.

O interwencji opolskiej policji zrobiło się głośno, po tym, jak film nagrany przez jednego ze świadków zdarzenia trafił do sieci. Widać na nim, jak grupa policjantów w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu, obezwładnia mężczyznę bez maseczki. Kolejni trzymają też jego partnerkę. Sytuacji tej przyglądało się sporo klientów sklepów galerii. Słyszymy, jak partnerka zatrzymanego krzyczy: "zostawcie go, on ma astmę". Czy w związku z tym był zobligowany do noszenia maseczki? Pojawiają się też głosy w tle: "trzeba go reanimować", "dzwońcie na pogotowie"! 

Niestety, na nagraniu nie widać, w jakim stanie znajduje się zatrzymany przez policjantów mężczyzna. Możemy zauważyć jednak, że ludzie zgromadzeni obok byli bardzo przejęci tą sytuacją. 

ZOBACZCIE PONIŻEJ NAGRANIE ZDARZENIA: 

Interwencja w centrum handlowym Karolinka w Opolu. Policja wyjaśnia

Policjanci wyjaśniają jednak, że materiał nie pokazuje dokładnego przebiegu zdarzeń. Według nich 31-latek odmówił przyjęcia mandatu za brak maseczki, próbował uciekać i dlatego doszło do przepychanek.

- W tej sytuacji policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę, który zaczął się z nimi szarpać. W pewnym momencie kopnął on parokrotnie jednego z policjantów. Funkcjonariusze użyli wobec niego środku przymusu bezpośredniego. Agresywny mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 31-latek, zamieszkały na co dzień w Niemczech - mówi podkom. Karol Brandys, rzecznik KWP w Opolu.

Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia. To jednak nie koniec historii. Partnerka zatrzymanego mężczyzny również odmówiła przyjęcia mandatu za brak maseczki, w związku z tym policjanci skierowali wniosek do sądu. 

- Zebrany w tej sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. W sprawie przesłuchano również kilku świadków, którzy potwierdzili relacje policjantów - dodaje Brandys. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został też przebadany przez lekarza. Usłyszał zarzuty.

Policjanci w Opolu na co dzień patrolują centra handlowe, można spotkać ich też w autobusach. Często muszą upominać mieszkańców, którzy nie stosują się do zaleceń. Nierzadko też upominani robią się agresywni.

- Cała ta interwencja mogła przebiec w zdecydowanie inny sposób. Ta sytuacja pokazuje z jaką agresją spotykają się niejednokrotnie policjanci, którzy w samym tylko Opolu każdego dnia podejmują ponad kilkadziesiąt interwencji. A my przypominamy, że czas pouczeń już dawno minął. Nie ma taryfy ulgowej dla osób, które w sposób lekceważący podchodzą do obowiązujących obostrzeń. Niestosowanie się do nich jest wykroczeniem, opisanym w artykule 116 par. 1a kodeksu wykroczeń - tłumacz podkom. Brandys

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 23.12 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent oraz dr Jacek Sokołowski - politolog, UJ) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz