Kierowcy na autostradzie A4

i

Autor: Policja Opolska

Na drogach

Autostrada A4 jak tor wyścigowy. Kierowcy się ścigają. Policja Opolska zrobiła ranking

Autostradą A4 przez województwo opolskie jeżdżą kierowcy, którzy urządzają sobie na niej wyścigi. Rekordziści jadą nawet ponad 200 km/h. Policja Opolska zaprezentowała listę wykroczeń wraz ze zdjęciami.

Wyścigi na autostradzie A4

Znakomite warunki drogowe sprawiają, że niektórzy kierowcy traktują autostradę A4 w województwie opolskim jak tor do wyścigów. Pokonują trasę z bardzo dużą prędkością, czym stwarzają niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników ruchu. Mimo maksymalnie obowiązującego limitu 140 km/h na polskiej autostradzie, nierzadko jadą nawet z prędkością ponad 200 km/h

Krapkowiccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Tylko wczoraj funkcjonariusze grupy „SPEED” po pościgu zatrzymali 3 kierujących, którzy w rażący sposób, złamali przepisy ruchu drogowego.

Rekordziści na autostradzie A4

Zobacz zdjęcia

Wysokie mandaty za nadmierną prędkość na autostradzie

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca mercedesa. Mężczyzna na krapkowickim odcinku autostrady A4 pędził z prędkością 201 km/h. 18-latek swoje prawo jazdy odebrał niespełna cztery miesiące temu, a już wczoraj na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Dodatkowo poniesie również karę finansową. Policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2000 zł. Kolejni dwaj kierowcy zostali zatrzymani także na krapkowickim odcinku autostrady.

Drugi na liście jest 50-letni kierujący osobowym bmw, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 110 km/h, jechał z prędkością 195 km/h. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych. Mężczyzna skorzystał jednak z prawa do odmowy jego przyjęcia. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Trzeci kierujący, 40-letni mieszkaniec Wrocławia, tak jak kierowca bmw, złamał przepisy ruchu drogowego jadąc skodą z prędkością 195 km/h.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość i niedostosowanie prędkości do warunków ruchu nadal należą do głównych przyczyn wypadków drogowych. Pamiętajmy, że niezgodne z prawem zachowania na drodze zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.