Uniwersytecki szpital kliniczny w Opolu

i

Autor: screen Google Street View

Godziny oczekiwania na karetkę i odwołane zabiegi w Uniwersyteckim Szpitalu

2020-11-09 12:39

Większość szpitali w regionie w całości lub częściowo trzeba było przekształcić w szpitale zakaźne. Tak zwani pacjenci nie-covidowi trafiają między innymi do szpitala Uniwersyteckiego.

Lekarze ze szpitala uniwersyteckiego w Opolu mają pełne ręce roboty. Mimo odwołanych przyjęć i zabiegów planowych. Trafiają tam teraz tylko osoby w najpoważniejszym stanie.

Posłuchaj - Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu o trybie pracy w szpitalu

Pacjenci trafiają na Witosa z całego województwa. Bo to jeden z niewielu szpitali, który może udzielić im pomocy.

Posłuchaj - Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu o problemie przewożenia pacjentów

Część personelu ze szpitala uniwersyteckiego zgłosiła się już do pracy w szpitalu tymczasowym w CWK. USK wciąż szuka ludzi do pracy na Wrocławskiej, nie tylko lekarzy i pielęgniarki ale i farmaceutów, psychologów czy porządkowych . Szpital ma być gotowy pod koniec listopada.

Kolejne zakażenia w regionie

Opolski sanepid odnotował w ciągu ostatniej doby 591 nowych zakażeń. Służby informują też, że jedna osoba zmarła; miała choroby współistniejące. W Opolu przybyło 38 zakażonych, w powiecie – 24. Najwięcej chorych jest teraz w powiecie nyskim – ponad półtora tysiąca, najmniej - w powiecie brzeskim. A z dobrych informacji: w ciągu ostatniej doby wyzdrowiały 152 osoby na Opolszczyźnie

Ukwiecona Zielona Góra - miasto kupiło chryzantemy od lokalnych sprzedawców