Kolonie

i

Autor: thinkstockphotos.com Zapakuj do wakacyjnej walizki wszystkie niezbędne ubrania na kolonie, a będzie Ci łatwiej wysłać dziecko w nieznane.

Kolonie i obozy na Opolszczyźnie oblegane mimo pandemii

2021-08-03 14:40

Opolscy rodzice chętnie wysyłają swoje dzieci na kolonie i obozy. Popularne są też półkolonie i zajęcia organizowane lokalnie. Tylko w te wakacje z takich form wypoczynku skorzysta nawet 30 tysięcy dzieci.

Pandemia nie zatrzymuje dzieci w domu. Na Opolszczyźnie z organizowanych form wypoczynku skorzysta nawet 30 tysięcy osób. Opolski kurator oświaty zatwierdził ponad 800 takich form. To między innymi: kolonie, półkolonie, obozy i wyjazdy. 13 tysięcy dzieci spędzi ten czas na Opolszczyźnie. Więcej, bo aż 17 tysięcy wyjedzie poza region. Te liczby uwzględniają te dzieci, które przyjeżdżają na wakacje do województwa opolskiego z innych miejsc w kraju.

Bezpiecznie na koloniach

Kuratorium oświaty nie tylko zatwierdza wszystkie organizowane formy wypoczynku, ale musi je też wyrywkowo kontrolować. Do dziś inspektorzy odwiedzili ponad 60 takich miejsc. Nie wszędzie wszystko było zgodnie z przepisami, jednak były to raczej drobne problemy z dokumentacją. Poza dokumentami inspektorzy sprawdzają też dzienniki zajęć, kwalifikacje opiekunów i pozwolenia sanepidu i strażaków.