Łyżwy

i

Autor: pixabay.com Łyżwy

Lodowisko w Opolu. Gdzie możemy pojeździć na łyżwach?

2021-11-26 14:45

Jak co roku opolanie będą mogli poszaleć na łyżwach pod chmurką. Nie idźcie jednak z przyzwyczajenia na Barlickiego, bo tam lodowiska nie znajdziecie. Od grudnia będzie ono w zupełnie nowym miejscu. Wiemy, gdzie go szukać.

Trzymajcie kciuki za zimę! To od pogody zależy, czy na początku grudnia ruszy lodowisko pod chmurką. Tym razem jednak nie na stawku zamkowym, ale pod Toyota Parkiem. Na razie w miejscu przyszłej ślizgawki jest boisko. Gotowe do przemiany. Potrzebne są tylko niskie temperatury. Inaczej nici z mrożenia.

- Poza sezonem zimowym jest tam zazwyczaj wyłożona specjalna nawierzchnia, po której mogą jeździć rolki, można też tam grać w koszykówkę. To wszystko jest przygotowane do mrożenia i przez 3 miesiące - do końca lutego - będzie w tym miejscu funkcjonować mobilne lodowisko - mówi Tomasz Wróbel, kierownik Stegu Areny i Toyota Parku.

Lodowisko w Opolu. Jak będzie funkcjonować?

Lodowisko będzie działać tak jak to, które od lat mieszkańcy odwiedzali na stawku zamkowym. Będzie wypożyczalnia łyżew, muzyka i nie zabraknie imprez. Sama tafla będzie nawet większa niż na starym obiekcie.

- Rozmiarowo to jest tafla podobna do tej, jaka jest w Toropolu. Lód będzie oczywiście troszkę gorszej jakości. Wiadomo, że te zewnętrzne lodowiska funkcjonują inaczej niż te pod dachem. Jednak będzie większe i lepszej jakości niż to na stawku zamkowym - dodaje Tomasz Wróbel.

Technicy chcą zacząć mrozić taflę na początku grudnia. O ile pogoda dopisze i będzie wystarczająco zimno. A potrzeba temperatur w okolicach zera.

W czasie zimowego sezonu nadal będzie można odwiedzać pozostałe obiekty w Toyota Parku. Boisko ze sztuczną murawą będzie dostępne na tych samych zasadach. A odważniejsi mogą wpaść nawet na pump track. O ile nie zasypie go śnieg. Bez zmian funkcjonować będzie też hala sportowa.

Co pamiętasz z podstawówki? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
Wymień planety Układu Słonecznego, licząc w kolejności od Słońca:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 25.11 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE