Rajmund Miller

i

Autor: Rajmund Miller

Pożegnanie

Nie żyje poseł Rajmund Miller z Nysy. Ciężko zachorował

Rajmund Miller nie żyje. Poseł z Nysy zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Był operowany w szpitalu w nocy z wtorku na środę. Lekarzom nie udało się go uratować. Informację o śmierci parlamentarzysty potwierdził jego wieloletni przyjaciel Bogusław Wierdak.

Rajmund Miller nie żyje. Poseł Platformy Obywatelskiej zmarł w nocy z wtorku na środę w szpitalu po nieudanej operacji.

Rajmund Miller miał 69 lat. Był znanym w Nysie i lubianym lekarzem laryngologiem oraz działaczem społecznym i politycznym, współzałożycielem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej.

Kim był Rajmund Miller

Rajmund Miller pochodził z Kielc, lecz swoje dorosłe życie związał z Nysą. W 1990 roku został radnym gminy Nysa z ramienia Komitetu Obywatelskiego. Pełnił także funkcje radnych powiatu nyskiego i sejmiku województwa opolskiego. W 2011 roku po raz pierwszy został wybrany do Sejmu z list PO, a następnie zasiadał w Sejmie VII, VIII, IX i X kadencji, angażując się w głównie w prace związane z problematyką ochrony zdrowia.

Na wieść o śmierci Millera marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska napisała na platformie X: "Bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz dobry kolega, Rajmund Miller. Poseł, lekarz, samorządowiec. Zawsze serdeczny i pomocny. Wielka strata. Rodzinie i Bliskim składam wyrazy współczucia".

Kto uzyska mandat poselski po zmarłym pośle?

Mandat poselski po śmierci Rajmunda Millera może objąć obecny starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, Paweł Masełko.