Opole musi oddać ponad 4 miliony złotych do rządu

2026-01-30 13:07

Opole musi oddać ponad połowę pieniędzy, których nie udało się miastu wydać na wdrożenie programu ochrony ludności. Ratuszowi nie udało się zrobić wszystkich zakupów, na które dostał pieniądze.

Pieniądze
Rozłożone banknoty o nominałach 200 zł i 10 zł, symbolizujące pieniądze i finanse, w kontekście dyskusji o świadczeniach socjalnych i obietnicach wyborczych. Więcej na ten temat przeczytasz na Super Biznes.

Opole do soboty (31.01) musi oddać połowę pieniędzy, które dostało na wdrożenie programu ochrony ludności. To ponad 4 miliony złotych. Ratuszowi nie udało się kupić agregatów prądotwórczych o dużej mocy.

- Wszystkie gminy zapewne robiły te same zakupy. Stąd problem u nas z kupieniem agregatów. Każdy kupował najpotrzebniejsze dla siebie rzeczy na wdrożenie programu. U nas nikt nie zgłosił się do przetargu, jeżeli chodzi o agregaty. I nie mieliśmy już czasu, by rozpocząć kolejny lub go przedłużyć - tłumaczy Grzegorz Marcjasz, sekretarz miasta. 

Udało się kupić mniejsze agregaty, koparko-ładowarki, inkubatory i nosze.

Ratusz będzie się starać o kolejne dotacje tym razem na budowę magazynu ochrony ludności i na ekspertyzy szkół, w których mają powstać miejsca zbiorowego schronienia.

Opole Radio ESKA Google News