Akta sprawy

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pieniądze

Oszukał klientów z całej Polski. Prokurator postawił mu ciężkie zarzuty

Prokuratura w Kluczborku skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi L., któremu zarzuca się dokonanie 54 oszustw, dzięki którym wyłudził około 30 tysięcy złotych. Oskarżonemu grozi do 12 lat więzienia.

Mężczyzna sprzedawał w internecie sprzęt RTV i AGD, którego nie miał. Żądał wpłaty z góry i po otrzymaniu pieniędzy, zrywał kontakty z nabitymi w butelkę klientami.

Jak przekazał Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, akt oskarżenia dotyczy działalności mężczyzny, który na portalu internetowym oferował sprzęt elektroniczny i urządzenia AGD w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, chociaż w rzeczywistości go nie posiadał.

Posługujący się fałszywym nazwiskiem oszust domagał się od swoich ofiar płatności przy pomocy BLIK-a, a wyłudzone pieniądze wypłacał z bankomatów. Po otrzymaniu płatności kontakt pokrzywdzonych ze "sprzedawcą" natychmiast się urywał, a oszukani nigdy nie otrzymali towaru, za który zapłacili.

Według ustaleń śledczych, w ten sposób oskarżony od marca do lipca 2023 roku oszukał 54 osoby z całej Polski na łączną kwotę około 30 tysięcy złotych. W trakcie śledztwa Mateusz L. początkowo przyznał się do winy, jednak gdy liczba zarzutów wzrosła do kilkudziesięciu, wycofał swoje wcześniejsze zeznania i odmówił składania wyjaśnień.

Za zarzucone przestępstwa mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Jak się mówi kocham Cię po śląsku? QUIZ Śląski słownik miłosny

Pytanie 1 z 14
Jak się mówi po śląsku kocham Cię