Otylia Swim Cup w Opolu! Ponad pół tysiąca młodych adeptów pływania weźmie udział w zawodach

2022-10-24 12:07

Ponad pół tysiąca młodych adeptów pływania weźmie udział w zawodach Otylia Swim Cup, które odbędą się w ten weekend w Opolu. W imprezie wystartować mogą zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi. – To są zawody, w których wszyscy pozwalamy sobie na więcej, m.in. mamy dla dzieciaków lodówki pełne lodów – mówi Otylia Jędrzejczak, najlepsza polska pływaczka w historii, której fundacja organizuje Otylia Swim Cup.

Młodzi pływacy będą rywalizować przez dwa dni na opolskiej pięćdziesięciometrowej pływalni. Zawody z cyklu Otylia Swim Cup odbędą się w Opolu po raz pierwszy – wcześniej młodzi pływacy startowali m.in. w Szczecinie, Lublinie, Gliwicach, Dębicy, Elblągu, czy Gdańsku.

– Wracamy do Opola, gdzie byliśmy kilka lat temu z projektem Otylia Swim Tour. Teraz w Opolu odbędzie się Otylia Swim Cup, czyli zawody dla dzieciaków. To cudowny, bardzo wdzięczny projekt, w trakcie którego dzieci uczą się rywalizacji poprzez sport i zasad fair play. Wiadomo, że dzieciaki walczą o jak najlepsze rezultaty, ale jednocześnie pozwalamy sobie na trochę więcej, robimy taki trochę dzień dziecka. Dzięki naszemu sponsorowi, marce Koral, mamy dla uczestników zawodów lodówki pełne lodów. Oprócz tego dzieciaki otrzymają bogate pakiety, bo zależy nam, by zapamiętały te zawody. I oni o nich pamiętają i lubią do nas wracać – mówi Otylia Jędrzejczak. Bogate pakiety Fundacja Otylii Jędrzejczak przygotowała wraz ze swoimi partnerami, m.in. firmami HMS, AquaWave, CityMotors Gdańsk i Alexander.

Zawodnicy będą rywalizować w sześciu kategoriach wiekowych: rocznik 2013 i młodsi, 2012, 2011, 2010, 2009, oraz 2008-2007. Do rozdania są sto trzy komplety medali, o które będzie można powalczyć w dziesięciu konkurencjach indywidualnych wśród dziewcząt i dziesięciu wśród chłopców. Zawody będą miały status międzynarodowych, bo do rywalizacji zostały zgłoszone dwie ekipy z Ukrainy.

Zawody Otylia Swim Cup odbędą się w sobotę i niedzielę na pływalni Wodna Nuta w Opolu. Współorganizatorami wydarzenia są miasto Opole oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu. Organizację imprezy dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Aleksandra Kwaśniewska ucieka sprzed kamery na myśl o rozmowie na temat wywiadu z Hakielem

Czy dobrze pamiętasz bohaterów kultowych dobranocek?

Pytanie 1 z 10
„Bolka i Lolka” kojarzy każdy, ale czy pamiętasz, jaki kolor spodni nosił Lolek?