Zdrowie

Paweł Kukiz mocno ucierpiał. Zrobił podstawowy błąd w swoim ogródku

Poseł Paweł Kukiz sporo się nacierpiał. Pokazał swoją opuchniętą dłoń, która gdyby nie wielkość, wygląda jak rączka niemowlaka. Opuchlizna jest efektem użądlenia przez pszczołę, do którego doszło w ogrodzie w czasie zbierania miodu.

Paweł Kukiz jest posłem na Sejm. Polityka zajmuje mu większość czasu, jednak nawet w tak intensywnym życiu znajduje czas na hobby. Nie wszyscy wiedzą, że hoduje pszczoły. Niewiele brakowało, a nowa pasja doprowadziłaby go do dramatu. Skończyło się "tylko" na mocno opuchniętej dłoni.

Paweł Kukiz zaprezentował efekty zbioru miodu w swojej pasiece. Ma dwa ule, z których rocznie jest w stanie zebrać nawet 50 kg miodu. Ale jakim kosztem!

Kukiz właśnie zaprezentował w mediach społecznościowych swoją opuchniętą rękę. Tak kończy się nieodpowiednie zabezpieczenie w czasie pracy przy ulu.

Jako "profesionalista" nie założyłem rękawic, co natychmiast jedna z niezadowolonych pszczółek wykorzystała. Wtedy rękawice założyłem. Potem, z prawej ręki, ciężko było zdjąć - pisze Paweł Kukiz.

Zobacz zdjęcia Pawła Kukiza przy ulu

Pod jego wpisem i zdjęciami natychmiast zaroiło się od komentarzy gratulujących Kukizowi odkrycia nowego powołania. Niektórzy już chcą się ustawiać w kolejce po odbiór miodu. Pojawiły się także wpisy pełne współczucia i dobrych rad.

Jeśli po jednym użądleniu wystąpiła taka reakcja alergiczna, to warto mieć w apteczce adrenalinę i encorton 20. Na wszelki W - pisze jeden z komentujących.

Użądlenie pszczoły objawia się w podobny sposób jak w przypadku ugryzienia innych owadów. Rozróżnia je jednak żądło tkwiące w niewielkiej rance. Na skórze użądlonej osoby pojawia się przede wszystkim zaczerwienienie i obrzęk. Zazwyczaj występuje również świąd i pieczenie. 

Paweł Kukiz niestety nie podzielił się informacją, czy usunął żądło. 

QUIZ o śląskich imionach. Znasz je i umiesz nazwać po polsku?

Pytanie 1 z 10
Na początek prawdopodobnie proste pytanie. Śląskie imię Alfons to po Polsku: