Ralph Kaminski

i

Autor: Marcin Gadomski

Muzyka

Poseł Janusz Kowalski obraził Ralpha Kaminskiego. Dostało z innej strony

Bezpardonowy atak na popularnego artystę Ralpha Kaminskiego przypuścił poseł Janusz Kowalski. O jego występie w Opolu napisał, że jest "profanacją opolskiego amfiteatru". Posłowi już dostało się za te słowa, lecz bynajmniej nie ze strony artysty. A to jeszcze nie koniec tej historii.

Ralph Kaminski wystąpił w Opolu na koncercie w ramach festiwalu "Od Nowa", który zgromadził komplet publiczności. Amfiteatr pękał w szwach, bo opolanie chcieli usłyszeć i zobaczyć niezwykłego artystę, którego trudno zaszufladkować. Jego niezwykła twórczość i wrażliwość została wielokrotnie doceniona, a największym osiągnięciem było dwukrotne zdobycie statuetki Fryderyka w kategorii Artysta Roku 2022 i 2023.

Ralph Kaminski śpiewa: hau, hau, hau

Zupełnie nieoczekiwanie jednak został zaatakowany przez posła Janusza Kowalskiego, któremu nie spodobał się refren piosenki pt. Pies, która opowiada o tęsknocie za miłością. W refrenie padają słowa "hau, hau, hau", co oznacza szczekanie psa. 

- Do jak niskiego poziomu można sprowadzić kulturę w stolicy województwa? Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski kojarzony z Rafałem Trzaskowskim daje przyzwolenie na występy, które są profanacją opolskiego amfiteatru, w którym corocznie odbywa się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Śpiewał tu Czesław Niemen, Anna Jantar, Zbigniew Wodecki czy Krzysztof Krawczyk. A teraz mamy hau, hau, hau... - napisał Janusz Kowalski w mediach społecznościowych.

Janusz Kowalski obraził Ralpha Kaminskiego

Poseł Kowalski swój komentarz zamieścił pod transmisją z koncertu Ralpha Kaminskiego, którą przeprowadził lokalny serwis NysaHot. Pod jego komentarzem momentalnie pojawiło się mnóstwo hejterskich wpisów, obrażających artystę, podważających jego dokonania i jednocześnie popierających opinię Kowalskiego. Wydawało się, że Ralph Kaminski nie ma szans w starciu z miłośnikami posła. Ale Kowalski na ripostę nie musiał długo czekać. A nadeszła dosyć nieoczekiwanie od prezydenta Opola.

- Januszu! Nie oburzył Cię występ Zenka Martyniuka w Teatrze Wielkim w Łodzi, czy lidera Bayer Full w Operze Wrocławskiej, a oburza Cię występ Ralpha Kaminskiego w opolskim amfiteatrze? Januszu, nasz amfiteatr uniknął profanacji bo Ty nie wystąpiłeś podczas ostatniego festiwalu. Ze strachu przed gwizdami, takimi jakimi Opole przywitało Jacka Kurskiego, zamknąłeś się w namiocie w strefie VIP i tyle Cię widzieli… Ralph Kamiński zebrał natomiast w Opolu brawa, bo w Twoim rodzinnym mieście ceni się dobrą muzykę, a nie tani populizm i majteczki w kropeczki - napisał prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Ralph Kaminski reaguje na zaczepki Kowalskiego

Jak na słowa Kowalskiego zareagował sam artysta Ralph Kaminski? Ta reakcja jest wielce wymowna. Kompletnie zignorował Kowalskiego!

Jakby nigdy nic napisał do swojej publiczności: Dziękujemy za wspólny wieczór w Opolu na legendarnej scenie, za przemiły odbiór Balu, tort, prezenty.

Występ Ralpha Kaminskiego w Opolu stał się na tyle sławny, że serwis NysaHot zaprosił posła Kowalskiego i prezydenta Wiśniewskiego na wywiad, w którym z całą pewnością znajdą się odpowiedzi na pytania o gusta muzyczne polityka i samorządowca.