Pożar altany w Kędzierzynie-Koźlu

i

Autor: KP PSP w Kędzierzynie Koźlu Pożar altany w Kędzierzynie-Koźlu

Pożar altany w Kędzierzynie Koźlu. Jedna osoba nie żyje

2021-11-23 15:02

Tragiczne wieści z Kędzierzyna Koźla. W pożarze altany przy ulicy Portowej strażacy znaleźli zwłoki. Sprawę badają policjanci pod nadzorem prokuratury. Znamy wstępną przyczynę wybuchu ognia.

Informacje o pożarze strażacy otrzymali chwilę po 6:00 we wtorek. Na miejscu okazało się, że płonie altana, a ogień zaczyna obejmować też sąsiedni budynek. Z niego wydostał się o własnych siłach jeden mężczyzna. Nie został poważnie ranny. Dopiero podczas dogaszania w zgliszczach przyczepy kempingowej, która stała w altanie strażacy znaleźli ciało. Niestety, nie byli w stanie zidentyfikować nawet płci ofiary. Zajmie się tym biegły z zakresu medycyny sądowej.

Pożar altany w Kędzierzynie Koźlu. Wstępna przyczyna

Przyczyny pożaru wyjaśni specjalista z zakresu pożarnictwa. Wstępnie strażacy typują, że ogień rozprzestrzenił się z małego piecyka, który stał w altanie.

- W tym pomieszczeniu był piecyk na paliwo stałe - tak zwana popularnie "Koza". Prawdopodobnie od tego pożar zaczął się rozprzestrzeniać na tę zabudowaną altankę. To jednak potwierdzą działania policji i prokuratury - mówił kpt. inż. Piotr Krok, oficer prasowy KP PSP w Kędzierzynie Koźlu.

Pożar altany w Kędzierzynie Koźlu. Strażacy apelują o rozwagę

Strażacy zwracają uwagę, że najczęściej do pożarów altan dochodzi zimą bo bezdomni szukają w nich schronienia. Dlatego apelują do właścicieli, by częściej zaglądali na swoje działki. Zabezpieczali je przed włamaniem i nie zostawiali w środku łatwopalnych materiałów.

- Państwowa Straż Pożarna jak co roku apeluje do właścicieli ogródków działkowych, żeby poczuli się odpowiedzialni za swoje mienie. By sprawdzali czy ktoś nie zamieszkał zimą w ich pomieszczeniach. Osoby bezdomne chcąc chronić się przed mrozem mogą rozpalać ogniska czy palić w piecykach w tych altanach doprowadzając do pożaru - apeluje kpt. inż. Piotr Krok

QUIZ. Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Pytanie 1 z 12
Polski Ład, który wejdzie od stycznia zapewni...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!