Strajk rolników

Protest rolników pod Opole. Blokują skrzyżowania i autostradę

Protest rolników w województwie opolskim paraliżuje cały region. Policja na bieżąco informuje o nowych blokadach dróg na autostradzie A4, w Brzegu, Namysłowie, Kluczborku, Opolu i Krapkowicach. Wyznaczane są objazdy blokad rolniczych.

Protest rolników w województwie opolskim przybrał formę blokad najważniejszych dróg dojazdowych do głównych miast. Blokowana jest także autostrada A4 na węźle Brzeg. Policja na bieżąco monitoruje sytuację i wyznacza objazdy. Rolnicze blokady ustawiane są jednak także w takich miejscach, które do tej pory nie były brane pod uwagę.

Gdzie protestują rolnicy. Lista blokad

W wyniku protestu rolników całkowicie zablokowany jest ruch na węźle Brzeg autostrady A4. Jak poinformowała rzeczniczka oddziału GDDKiA w Opolu Agata Andruszewska, dla pojazdów do 3,5 tony możliwy jest zjazd przez MOP Wierzbnik. Utrudnienia są już na skrzyżowaniu DK 94 i DK 39 z ul. Włościańską w Brzegu. Policja informuje o możliwości blokady ronda od godziny 10.00 przy zjeździe z autostrady A4 na węźle Opole Zachód.

Zobacz zdjęcia z blokad rolniczych

Protest rolników. AKTUALNE UTRUDNIENIA

Podobne blokady dróg trwają w środę w całym kraju. Rolnicy zapowiedzieli ponad 580 miejsc protestów. Domagają się m.in. odstąpienia od przepisów Europejskiego Zielonego Ładu i uszczelnienia granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza państw UE.