Julia Wójcik

i

Autor: Archiwum Julii Wójcik

Dramat

Reprezentantka Polski nie żyje. Julia miała tylko 17 lat. Była sportową nadzieją

Nie żyje 17-letnia reprezentantka Polski Julia Wójcik. Od roku walczyła z podstępną chorobą. Od dwóch dni jej stan był krytyczny, bo sepsa zaatakowała organizm wycieńczony kolejną dawką chemioterapii. O śmierci młodej zawodniczki poinformował macierzysty klub Beninca UKS Feniks.

Nie żyje Julia Wójcik. Miała 17 lat. Przegrała walkę o powrót do zdrowia ze złośliwym nowotworem. O śmierci reprezentantki Polski poinformował Polski Związek Badmintona oraz macierzysty klub Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle.

Julia Wójcik była niezwykle utalentowaną zawodniczką. Regularnie zdobywała medale i puchary w zawodach krajowych i międzynarodowych. Była polską nadzieją na sukcesy badmintona w Europie. Niestety ciężko zachorowała. Lekarze postawili diagnozę: guz germinalny – nowotwór złośliwy serca, śródpiersia i opłucnej w śródpiersiu przednim.

Julia Wójcik o życie walczyła równo rok. 

W marcu 2023 w czasie turnieju badmintona trener zauważył, że moja lewa ręka jest spuchnięta. Nie dokończyłam meczu, bezpośrednio z boiska pojechałam do szpitala, na SOR. Tam lekarze stwierdzili, że tylko przeciążenie. Jednak przez dwa tygodnie nie uległo to poprawie. Pojawiły się nowe objawy – opuchnięcie twarzy. Udało mi się w końcu trafić do lekarza, który znalazł zakrzep w żyle szyjnej i skierował mnie do szpitala - opisywała swoją walkę Julia Wójcik.

Pierwsze symptomy choroby wystąpiły w czasie turnieju ORLEN POLISH OPEN w Tarnowie. Po diagnozie Julia została poddana intensywnemu leczeniu. Ruszyła zbiórka na rehabilitację i heroiczną walkę o zdrowie i życie. W najbliższych dniach miała zaplanowany wyjazd na dalszą część leczenia do zagranicznej kliniki. Nie zdążyła.

Niestety po ostatniej dawce chemioterapii organizm był tak wycieńczony, że wdała się sepsa.

Ostatnie dwa dni Julia była w stanie krytycznym. Śmierć przyszła w czwartek, 21 marca - niemal równo po roku od zauważenia pierwszych symptomów.

Odeszła w momencie gdzie historia zatoczyła koło ponieważ wczoraj rozpoczął się ORLEN POLISH OPEN WARSZAWA dzisiaj to koledzy i koleżanki z badmintonowej rodziny dokończą ten mecz za Julię i dla JULII. JULIA ZAWSZE POZOSTANIESZ W NASZYCH SERCACH I PAMIĘCI. Składamy rodzicom i siostrze Julii wyrazy głębokiego współczucia - napisał klub Beninca UKS Feniks.

Polski Związek Badmintona poinformował, że jutro, w piątek 22 marca o godzinie 11:00 podczas turnieju Polish Open w Warszawie, uczczona zostanie pamięć Julii Wójcik minutą ciszy.

Listen on Spreaker.