Odzyskane

Rowery odnalezione w Opolu są do odebrania. Znaleźli je policjanci

Kilkanaście rowerów skradzionych w Opolu zostało odnalezionych przez policjantów. Policja w Opolu szuka teraz prawowitych właścicieli, aby oddać im rowery. Zobaczcie zdjęcia rowerów.

Policja w Opolu odzyskała 17 rowerów, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Rowery znajdowały się ukryte w pomieszczeniach, których właścicielem jest 34-letni mężczyzna. Przyznał się do kradzieży kilku jednośladów oraz posiadania narkotyków.

Odnalezione rowery w Opolu

Publikujemy fotografie zabezpieczonych rowerów z apelem do osób, które rozpoznają swoje skradzione mienie o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numerem telefony 47 864 26 25 z policjantami z Komisariatu II Policji w Opolu.

Pierwsze zatrzymania do spraw kradzieży rowerów z terenu Opola policjanci przeprowadzili już wcześniej. 19 października kryminalni z KIIP w Opolu zatrzymali 42-latka. Przy mężczyźnie w tym czasie zabezpieczyli 10 rowerów. Cześć z tego mienia wróciła już do prawowitych właścicieli. Działania policjantów do tej sprawy pozwoliły im na ustalenie kolejnej osoby, która może być odpowiedzialna za inne kradzieże rowerów w Opolu.

23 listopada policjanci przeprowadzili kolejne zatrzymanie. Wytypowany przez nich wcześniej mieszkaniec Opola został namierzony i zatrzymany. I w tej sprawie przypuszczenia policjantów się potwierdziły. 34-latek w momencie zatrzymania miał przy sobie dwa kradzione rowery. Okazało się, że był również poszukiwany za wcześniej popełnione kradzieże oraz posiadał przy sobie kilka porcji narkotyków. W toku dalszych działań, policjanci w zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeniach zabezpieczyli 17 rowerów o wartości około 20 000 złotych oraz kosę spalinową. Podejrzewamy, że również ten sprzęt może pochodzić z przestępstwa.

Zatrzymany 34-latek już usłyszał 5 zarzutów związanych z kradzieżą i posiadanymi narkotykami. Grozi mu do 5 lat więzienia. Policjanci przyznają, że sprawa jest rozwojowa i mogą pojawić się kolejne zarzuty.