Matka zabiła dzieci w Opolu

i

Autor: Tomasz Golla/SE

Tragedia

Sąd w Opolu aresztował matkę za zabójstwo dwójki dzieci

Kobieta zabiła nożem dwoje swoich dzieci, a następnie próbowała popełnić samobójstwo. Zwłoki dzieci odkryli dziadkowie w zabarykadowanym mieszkaniu. Ranna matka została odratowana. Sąd w Opolu postawił jej zarzut podwójnego zabójstwa.

Matka zabiła dzieci w Opolu

Do tragicznego zdarzenia doszło w mieszkaniu w dzielnicy Opole-Czarnowąsy, gdzie podejrzana mieszkała z dwójką swoich dzieci. Zwłoki 3-letniego chłopczyka i 4-letniej dziewczynki znaleźli ich dziadkowie w zabarykadowanym od wewnątrz mieszkaniu. W lokalu była także ich ranna matka.

Jak doszło do zabójstwa w Opolu

Według ustaleń śledczych, to Krystyna S. zabiła swoje dzieci przy pomocy noża, a następnie raniła siebie. Prokuratura przedstawiła 34-latce zarzut podwójnego zabójstwa, za co grozi jej kara dożywotniego więzienia.

- Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Opolu zastosował areszt tymczasowy wobec 34-letniej Krystyny S. podejrzanej o zabójstwo dwójki własnych dzieci - powiedział sędzia Daniel Kliś, rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu.

Jak powiedział sędzia Daniel Kliś z SO w Opolu, ze względu na rodzaj zbrodni i zgromadzone dowody, sąd zdecydował się na zastosowanie wobec podejrzanej trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. 

Motywy zabójstw nie są znane.