Skakali po radiowozach. Zrobili sobie zdjęcia na Facebooka i tak znalazła ich policja

i

Autor: Materiały prasowe KMP Opole Skakali po radiowozach. Zrobili sobie zdjęcia na Facebooka i tak znalazła ich policja

Skakali po radiowozach. Zrobili sobie zdjęcia na Facebooka i tak znalazła ich policja

2021-07-23 9:45

Nastoletni chłopcy z powiatu strzeleckiego skakali po policyjnych radiowozach. Podczas zabawy zrobili sobie kilka zdjęć i umieścili na Facebooku. W ten sposób próbowali zaimponować swoim znajomym. Dzięki temu, policjanci szybko dotarli do młodych chuliganów. Teraz za uszkodzenie mienia grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Na ślad chuligańskich zachowań policjanci z Ozimka natrafili przeglądając przypadkiem Facebooka. Na zdjęciach rozpoznali Posterunek Policji w Turawie, gdzie w sezonie letnim służbę pełnią policyjni wodniacy. Przy budynku zaparkowane były oznakowane radiowozy. I nic w tym zaskakującego, gdyby nie fakt, że na dachu radiowozu siedział młody mężczyzna, drugi natomiast ,,pozował” na jego tyle. Po ,,udanej” sesji, nastolatkowie postanowili zrobić pamiątkowe selfie niszcząc przy tym karoserię kolejnego samochodu. Chuligańskie wyczyny mieszkańcy powiatu strzeleckiego zamieścili na portalu społecznościowym zamieszczając przy tym wulgarne komentarze.

Na trop 18 i 19-latka szybko trafili policjanci z Komisariatu w Ozimku. Młodzi ludzie usłyszeli po dwa zarzuty uszkodzenia mienia, do których się przyznali. Jak ustalili funkcjonariusze, chłopcy w miniony weekend wypoczywali na jeziorach turawskich i w taki sposób postanowili upamiętnić letni wypoczynek. Straty jakie spowodowli wyceniono na blisko 3 000 złotych.

Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Raport z Anteny 22.07 godz.10

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE