Napad w Opolu

i

Autor: Policja Opolska

Kryminalne

Starszy mężczyzna dał radę bandziorowi. Został napadnięty, gdy wychodził z banku w Opolu

Dramatyczne chwile przed bankiem w Opolu. Mężczyzna napadł 82-latka, gdy ten wychodził z placówki bankowej i próbował go obrabować. Senior dał radę się obronić i skutecznie go odstraszył. Policja złapała napastnika po pościgu.

Policjanci z Opola zatrzymali 53-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który w piątek zaatakował nożem i próbował obrabować wychodzącego z banku w stolicy regionu 82-latka.

Napad przed bankiem w Opolu

Do napadu doszło w piątek, w centrum Opola. Do wychodzącego z banku przy ulicy Krakowskiej starszego mężczyzny podszedł napastnik, który pchnął ofiarę nożem, a następnie próbował wyrwać trzymaną przez napadniętego saszetkę.

Napadnięty próbował się bronić. Po krótkiej szarpaninie bandyta uciekł z miejsca zdarzenia. Wezwani miejsce policjanci zatrzymali podejrzanego. Jest to 53-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Rannego seniora przekazano w ręce medyków. Według informacji udzielonych przez rzecznika prasowego KM Policji w Opolu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W zależności od kwalifikacji czynu, napastnik odpowie za napaść z użyciem niebezpiecznego narzędzia lub nawet usiłowanie zabójstwa.

Jak dobrze pamiętasz mijający rok? Oto 150 pytań z 2023 r. Sprawdź się!

Pytanie 1 z 150
Na początku coś prostego. O tej kobiecie było głośno w 2023 r. Kogo widzisz na zdjęciu?
Caroline Derpieński