Strażacy na Rysach

i

Autor: Kamila Cabała

Tatry

Strażacy weszli na Rysy w pełnym ekwipunku. Mają charytatywny cel

Opolscy strażacy zdobyli Rysy. Na najwyższy polski szczyt weszli w pełnym ekwipunku, w którym uczestniczą w akcjach gaśniczych. Górska wyprawa jest częścią akcji charytatywnej. Celem jest zebranie pieniędzy na leczenie 6-letniego Michałka.

Takiego wyczynu jeszcze nikt nie dokonał. Kilkunastoosobowa grupa strażaków z Opola weszła na najwyższy polski szczyt w Tatrach w pełnym ekwipunku w kaskach i z aparatami oddechowymi i butlami. Wyjątkowa wyprawa jest częścią akcji charytatywnej na pomoc 6-letniemu Michałkowi. Strażacy mają nadzieję, że uda się zebrać pieniądze na dalsze usprawnianie i leczenie chłopca.

Strażacy w Tatrach zbierają pieniądze dla Michałka

Zobacz zdjęcia

Strażacy na Rysach

Strażacy planowali pierwotnie atak na Rysy we wrześniu, lecz termin został przełożony ze względu na zamknięcie szlaku. Ostatecznie wybór padł na 3 października.

- Wszystko przebiega zgodnie z planem. Dajemy radę, grawitacja jest bezwzględna, postępujemy zgodnie z wyznaczonym planem, pogoda dopisuje - powiedział organizator akcji charytatywnej Łukasz Lasocki.

Wejście na Rysy miało być od początku tak zaskakującym wydarzeniem, aby dowiedziało się o nim jak najwięcej ludzi. Strażacy w ten sposób chcieli zwrócić uwagę na 6-letniego Michałka - syna jednego ze strażaków - który od urodzenia jest rehabilitowany. Dziecko ma zespół Downa i jednocześnie poważne problemy zdrowotne. Cierpli na schorzenia endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby układu krwiotwórczego. Jego leczenie jest niezwykle kosztowne, a rodziców nie stać na pokrycie wszystkich rachunków. 

Stąd wziął się pomysł, aby założyć zbiórkę dla Michała Cabana i w ten sposób gromadzić pieniądze na opłacenie terapii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE