Lekarze musieli ograniczyć planowanie zabiegów na początku kwietnia - wtedy większość anestezjologów przeniosła się do pracy w szpitalu tymczasowym, gdzie ciągle brakowało medyków tej specjalizacji. W USK trzeba było ograniczyć się tylko do wykonywania operacji ratujących życie. Po miesiącu przerwy na sale operacyjne na al. Witosa wracają pacjenci wymagający na przykład zabiegów neurochirurgicznych, okulistycznych czy wszczepienia endoprotez.
Polecany artykuł:
Szpital tymczasowy w CWK nadal jednak przyjmuje pacjentów choć jest ich teraz mniej niż na początku kwietnia. Część kadry musi jednak zostać, dlatego USK nie zapełni od razu kalendarza operacjami. Z czasem, gdy liczba chorych będzie jeszcze spadać USK będzie zwiększać liczbę zabiegów.
Koronawirus raport - opolskie
W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 104 kolejnych osobach z koronawirusem Opolszczyźnie. Zmarło 8 osób. Najwięcej zakażonych przybyło w powiecie nyskim i opolskim oraz w samym Opolu. Nadzieją na poprawę sytuacji są szczepienia. A do tej pory pielęgniarki z Opolszczyzny zrobiły ponad 304 tysiące zastrzyków. Zaszczepionych w pełni jest już ponad 77 200 osób. Szczepienia w województwie mogą przyspieszyć. Ruszyły kolejne punkty w halach sportowych czy w poradniach. We wszystkich pielęgniarki mogłyby szczepić tygodniowo ponad 130 tysięcy osób. I znów - o ile dostaną tyle szczepionek.