Na drogach

Utrudnienia dla kierowców na trasie DK 45. Jest data zakończenia przebudowy

Ogromne utrudnienia czekają na kierowców na DK45. Od środy na odcinku drogi łączącej Krapkowice z Rogowem Opolskim wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w okolicy łącznika z drogą wojewódzką 415 i w obszarze leśnym w okolicy Gwoździc.

Z bardzo dużymi utrudnieniami na trasie DK45 muszą się liczyć kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych. Przebudowa trasy jest uciążliwa i kierowcy muszą stać nierzadko w ogromnych korkach. Obecnie dodatkowo zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na odcinku między Krapkowicami i Rogowem Opolskim. 

Utrudnienia drogowe na DK 45

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, roboty drogowe będą prowadzone w okolicy łącznika z DW415 oraz w obszarze leśnym na wlocie do Gwoździc.

"W związku z tym zaplanowano wprowadzenie dwóch objazdów w formie bypassów w związku z przebudową przepustów w ciągu drogi krajowej nr 45" - informuje GDDKiA.

Prace zaplanowano aż do września.

Zobacz zdjęcia

W ramach trwającej rozbudowy DK45 wykonawca wprowadził kilka zmian w organizacji ruchu. W związku z budową nowego wiaduktu wyznaczono objazd na wysokości Krapkowic, na odcinku przyległym do wiaduktu nad linią kolejową. Za budowanym wiaduktem oraz w miejscowości Gwoździce z powodu zajęcia pasów ruchu obowiązuje ruch wahadłowy, który w ciągu dnia jest kierowany ręcznie przez uprawnionych pracowników.

Przebudowa trasy DK45 w etapach

Zakres prac na DK 45 przewiduje rozbudowę i wzmocnienie konstrukcji istniejącego odcinka na całej długości wraz z zastosowaniem przekroju 2+1 i podniesieniem nośności drogi do 11,5 t/oś. Ponadto planowana jest przebudowa wiaduktu nad linią kolejową, rozbudowa dwóch skrzyżowań – z ul. Boczną oraz łącznikiem do drogi wojewódzkiej DW415. W ramach zadania wykonawca zbuduje lub przebuduje chodniki, kanały technologiczne, wykona również elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oznakowanie pionowe i poziome wraz z niezbędnymi urządzeniami BRD.

Dodatkowo na wysokości Gwoździc zaplanowano budowę ekranów akustycznych.

Prace na odcinku Krapkowice - Rogów Opolski realizuje firma Mota Engil z umową na kwotę 72 939 978,61 zł. 

QUIZ Słowa po śląsku to językowe pułapki. Czy znasz znaczenie?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od śląskiej zołzy. Nie jest to polska złośliwa kobieta, tylko: