Wybuch gazu w Opolu

i

Autor: Opolskie Ratownictwo

Dramat

Wybuch gazu w Opolu. Eksplozja rozsadziła mieszkanie

Wybuch gazu w mieszkaniu w Opolu okazał się tragiczny w skutkach. Jedna osoba została poważnie ranna i trafiłą do szpitala. Nie jest obecnie znany jej stan zdrowia. 30 osób zostało ewakuowanych z bloku przy ul. 1 Maja w Opolu.

Wybuch gazu w Opolu

Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło w niedzielę późnym wieczorem - poinformował dyżurny KW PSP w Opolu.

Strażaków o eksplozji w jednym z mieszkań bloku przy ulicy 1-go Maja w Opolu poinformowano za pośrednictwem telefonu alarmowego. Jak się okazało, wybuchł gaz w kuchni mieszkania na parterze budynku mającego cztery kondygnacje. Na czas akcji ratowniczej ewakuowano 30 mieszkańców bloku.

Jak doszło do wybuchu gazu?

Dramat rozegrał się prawdopodobnie w czasie gotowania potraw w kuchni. Eksplozja była tak potężna, że mieszkanie zostało rozerwane. Osunęła się zewnętrzna ściana bloku.

W wyniku eksplozji została ranna kobieta, którą przewieziono do szpitala. Po wstępnych oględzinach budynku przez biegłego uznano, że z użytku wyłączone jest tylko mieszkanie, w którym doszło do wybuchu. Przyczyny eksplozji ustala policja. 

QUIZ Co się dzieje zimą na Śląsku? Czy znasz te słowa i zwroty?

Pytanie 1 z 10
Zimą na Śląsku fest suje, to znaczy