policja grudziadz

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

Policja

Wypadek autokaru na A24 w Niemczech. ​​Autobus z Polski z 59 osobami na pokładzie wypadł z trasy

Do wypadku na autostradzie nr 24 w Niemczech doszło w nocy z 27 na 28 czerwca. Według wstępnych ustaleń w autokarze z Polski było 59 osób. 16 z nich jest rannych. Mamy komunikat od przewoźnika.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

Jak podaje portal Zeit Online 16 osób zostało rannych w wypadku autobusu na A24. Autokar z Polski wypadł z trasy Hamburg–Berlin, a następnie zderzył się z barierką środkową oraz znakiem drogowym. Pozostali pasażerowie zostali przetransportowani autobusem zastępczym i poddani badaniom przez służby medyczne. Jak wskazuje dalej niemiecka policja w wyniku uderzenia o barierkę uszkodzone zostały wszystkie szyby po lewej stronie pojazdu. 

Nocny wypadek na DK 25! Rannych aż 7 osób

Droga po wypadku jest całkowicie zablokowana

Jak podają dalej niemieckie media autostrada, na której zdarzył się wypadek, w kierunku Hamburga została całkowicie zamknięta w pobliżu miejscowości Blievenstorf. 

Obecnie na miejscu trwają prace ratownicze i zabezpieczenie miejsca wypadku. Nie podano czy są ofiary śmiertelne. 

Będziemy na bieżąco informować, gdy pojawią się kolejne fakty w tej sprawie.

Aktualizacja wypadku polskiego autokaru w Niemczech

Jak informuje niemiecki portal tagesspiegel.de „Sześć osób trafiło do szpitala w Schwerinie, pozostałych wypisano na miejscu” – powiedział w piątek rano rzecznik policji, cytowany przez ww. portal. 

Skontaktowaliśmy się także z przewoźnikiem Polaków - Sindbad. Poniżej znajduje się komunikat: 

"W czwartek (28.06.2024) o godzinie 3.40 autokar realizujący linię z Gdańska do Groningen,  z nieznanych przyczyn zjechał z jezdni na autostradzie A24 w okolicy miejscowości Blievensdorf (Niemcy) i uderzył w znak drogowy. Na pokładzie autokaru było 59 pasażerów, dwóch kierowców i pilot.

W wyniku uszkodzenia szyby przedniej i bocznej kilku pasażerów doznało niegroźnych skaleczeń, 6 osób jest opatrywanych w pobliskim szpitalu, które po opatrzeniu ran najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj opuszczą szpital. Dla każdej z tych osób zapewniony został transport. Pozostali pasażerowie kontynuują podróż autokarem zastępczym. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia bada miejscowa policja".

Aktualizacja na godz. 12:29: O nowych informacjach poinformował nas przewoźnik: na ten moment wszyscy opuścili już szpital po doraźnej pomocy i w tej chwili dedykowanym transportem rozwożone są do miejscowości docelowych.

QUIZ. Jak dobrze znasz znaki drogowe?

Pytanie 1 z 14
Co oznacza ten znak?
Zakaz wjazdu pojazdów o nacisku osi większym niż ... ton
Listen on Spreaker. Źródło: Wypadek autokaru na A24 w Niemczech. ​​Autobus z Polski z 59 osobami na pokładzie wypadł z trasy