Policja

i

Autor: Radio ESKA

KRYMINAŁ

Agresywny mężczyzna biegał z siekierą po wsi i rzucił się na policjantów. Został postrzelony

2023-08-02 16:12

Niebezpieczne sceny rozegrały się w województwie opolskim, we wsi Kielcza. To tam w środę (02.08) rano policjanci zatrzymali 31-latka, który biegał po miejscowości z siekierą w ręku grożąc sąsiadom i dzieciom. W trakcie policyjnej interwencji mężczyzna został postrzelony w nogę.

Informację o zdarzeniu służby otrzymały około godziny 9:00. Jak wynikało ze zgłoszenia: po wsi, między posesjami, z siekierą w ręku biega wyjątkowo agresywny mężczyzna.

Na miejsce natychmiast udał się więc patrol policji. Funkcjonariusze najpierw próbowali "uspokoić" mężczyznę wzywając go do odłożenia siekiery, ale 31-latek nie miał zamiaru słuchać ich poleceń. Wtedy mundurowi postanowili użyć gazu łzawiącego, ale i gdy to nie przyniosło skutku oddali w powietrze ostrzegawcze strzały.

Agresywny mężczyzna nie chciał się uspokoić. Został postrzelony

Ani gaz łzawiący ani strzały ostrzegawcze nie zrobiły na mężczyźnie żadnego wrażenia. 31-latek wciąż był bardzo agresywny i rzucił się z siekierą w stronę policjantów, dlatego jeden z nich zdecydował się oddać strzał w jego kierunku.

31-latka udało się obezwładnić dopiero wtedy, gdy jeden z pocisków trafił go w nogę. Mężczyzna karetką został odwieziony do szpitala w Opolu.

Teraz 31-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Na razie nie są znane motywy jego działania, a do laboratorium wysłano próbki krwi, by sprawdzić czy znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem agresywnych zachowań ze strony nieznajomych?
Agresywny kierowca tira