Policja

i

Autor: Radio ESKA

KRYMINAŁ

Agresywny mężczyzna biegał z siekierą po wsi i rzucił się na policjantów. Został postrzelony

2023-08-02 16:12

Niebezpieczne sceny rozegrały się w województwie opolskim, we wsi Kielcza. To tam w środę (02.08) rano policjanci zatrzymali 31-latka, który biegał po miejscowości z siekierą w ręku grożąc sąsiadom i dzieciom. W trakcie policyjnej interwencji mężczyzna został postrzelony w nogę.

Informację o zdarzeniu służby otrzymały około godziny 9:00. Jak wynikało ze zgłoszenia: po wsi, między posesjami, z siekierą w ręku biega wyjątkowo agresywny mężczyzna.

Na miejsce natychmiast udał się więc patrol policji. Funkcjonariusze najpierw próbowali "uspokoić" mężczyznę wzywając go do odłożenia siekiery, ale 31-latek nie miał zamiaru słuchać ich poleceń. Wtedy mundurowi postanowili użyć gazu łzawiącego, ale i gdy to nie przyniosło skutku oddali w powietrze ostrzegawcze strzały.

Agresywny mężczyzna nie chciał się uspokoić. Został postrzelony

Ani gaz łzawiący ani strzały ostrzegawcze nie zrobiły na mężczyźnie żadnego wrażenia. 31-latek wciąż był bardzo agresywny i rzucił się z siekierą w stronę policjantów, dlatego jeden z nich zdecydował się oddać strzał w jego kierunku.

31-latka udało się obezwładnić dopiero wtedy, gdy jeden z pocisków trafił go w nogę. Mężczyzna karetką został odwieziony do szpitala w Opolu.

Teraz 31-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Na razie nie są znane motywy jego działania, a do laboratorium wysłano próbki krwi, by sprawdzić czy znajdował się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś świadkiem agresywnych zachowań ze strony nieznajomych?
Agresywny kierowca tira
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE