Studenci, przeprowadzka

i

Autor: Pixabay Biedronka z akcją "Studenckie mieszkanie" z okazji rozpoczęcia roku akademickiego 2023/2024

Akademiki Uniwersytetu Opolskiego mają jeszcze kilka wolnych miejsc. Ile kosztują?

2023-10-11 9:23

Opolscy studenci - wbrew wszystkim znakom na niebie i ziemi - mają jeszcze szansę na miejsce w akademikach uniwersytetu. Bo mimo kolejek i corocznego boomu na pokoje w miasteczku akademickim, część zrezygnowała ze swojego miejsca.

Zmiany w pokojach i wolne miejsca, to przede wszystkim kwestia wciąż klarujących się planów zajęć. I nagle niektórym studentom akademik przestał się opłacać.​

Są studenci, którzy mają zaplanowane zajęcia przez cały dzień, ale tylko na dwa dni i to jest tak naprawdę w ich przypadku kwestia kalkulacji ekonomicznej, bo okazuje się, że jeśli te zajęcia są dwa razy w tygodniu, to bardziej im się opłaca dojeżdżać, niż mieszkać w akademikach.

- mówiła Katarzyna Kownacka z Uniwersytetu Opolskiego

Chociaż miejsc w akademikach jest tylko 1700, a studentów - prawie 10 tysięcy, macie jeszcze szansę na wymarzony kąt, ale musicie się pospieszyć.

Większość z tych, którzy dostali miejsca w akademikach już się zakwaterowała, ale mamy kilkunastu studentów, którzy się zakwaterowali i potem szybko wykwaterowali. Mamy też sporą część studentów, którzy jeszcze dojeżdżają z zagranicy, bo wiadomo, że ten pierwszy tydzień jest takim tygodniem organizacyjnym, więc liczymy że do przyszłego poniedziałku sytuacja się ostatecznie wyklaruje.

- dodaje Katarzyna Kownacka

Dojeżdżają przede wszystkim studenci z zagranicy. I będzie ich około tysiąca. Z 35 krajów. Prawie 400 osób, to studenci z Ukrainy, ale są też Nigeryjczycy, Niemcy i obywatele Kazachstanu. Dodajmy, że za miejsce w miasteczku uniwersyteckim trzeba zapłacić od 520 do 630 złotych. Miejsce w pokoju jednoosobowym na wolnym rynku kosztuje średnio ponad tysiąc złotych miesięcznie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE