Wypadek na autostradzie A4

i

Autor: Opolskie Ratownictwo

Na drogach

Autostrada A4 zablokowana. Zderzyły się trzy ciężarówki na trasie do Katowic

Wypadek na A4. Trzy ciężarówki zderzyły się na autostradzie w kierunku Katowic i całkowicie zablokowały przejazd. W wypadku na A4 poważnie ucierpiał jeden kierowca, a ze względu na wyciek płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów na jezdnię, nitka autostrady w kierunku Katowic została zamknięta.

Wypadek ciężarówek na A4

Autostrada A4 została na kilka godzin całkowicie zablokowana w czwartek przed południem na wysokości Strzelec Opolskich z powodu zderzenia trzech ciężarówek z naczepami. Dwaj kierowcy wyszli z wypadku bez poważniejszych obrażeń, jednak trzeci, który był zakleszczony w zmiażdżonej szoferce, został przetransportowany do szpitala.

Samochody zostały całkowicie rozbite. Na czas usuwania zniszczonych pojazdów wraz z ładunkami autostrada została zamknięta.

Utrudnienia trwają od godz. 10.30 i zaplanowane zostały do godzin wieczornych, gdy służby drogowe uporają się z usuwaniem rozlanych płynów eksploatacyjnych, a holowniki przetransportują pojazdy w bezpieczne miejsce.

Zobacz zdjęcia z wypadku

W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca samochodu ciężarowego marki MAN, który został uwięziony w rozbitym pojeździe. Przybyli na miejsce strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolnili kierowcę i przekazali ZRM. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Pozostałym dwóm kierowcom nic się nie stało – informuje bryg. Piotr Zdziechowski oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich, cytowany przez serwis Opolskie Ratownictwo.

Jak doszło do wypadku na A4?

Bezpośrednią przyczyną wypadku ciężarówek było zbyt późne hamowanie. Na autostradzie A4 trwają obecnie prace drogowe, w związku z czym na autostradzie utworzył się zator. Pierwszy oraz drugi kierujący pojazdami ciężarowymi, którzy brali udział w zdarzeniu, zatrzymali się przed utrudnieniami, jakie występują obecnie na autostradzie. Trzeci kierujący pojazdem ciężarowym nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu ciężarowego.

Jak informuje policja, uderzenie było tak potężne, że pojazd, w który uderzył rozpędzony tir wjechał w kolejny pojazd.

- Sprawca zdarzenia to 52-latek, który został przewieziony z obrażeniami do szpitala. Wszyscy kierujący byli trzeźwi – informuje sierż. sztab. Dorota Janać oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.