Czeski krokodyl już w Odrze?! Policja ostrzega: może być niebezpieczny

i

Autor: Czeska Policja Czeski krokodyl już w Odrze?! Policja ostrzega: może być niebezpieczny

Krokodyl Mireczek odnaleziony. Akcja poszukiwawcza zaskoczyła wszystkich

2021-07-28 8:41

W sobotę z czeskiej hodowli w Ostrawie uciekł krokodyl. Jak poinformowała tamtejsza policja, gad miał około 1 metra długości i był groźny. Podejrzewano, że jeśli zwierze przedostało się do Odry, to mogło dotrzeć na Opolszczyznę lub Dolny Śląsk. Prawda okazała się jednak zupełnie inna.

Czeska policja poinformowała dwa dni temu, że krokodyl Mireczek uciekł z hodowli znajdującej się w pobliżu rzeki Ostrawica, która z kolei wpływa do Odry. Stąd istniało podejrzenie, że z jej wodami groźne zwierzę mogło przedostać się już na Opolszczyznę. O sprawie tej pisaliśmy tutaj.

Krokodyl jest zaczipowany i ma świadectwo rejestracji okazu zagrożonego gatunku. Certyfikat został wydany przez władze kraju (województwa) ołomunieckiego. Właściciel nie powiedział policji, dlaczego po zakupie krokodyla nie zarejestrował go w Ostrawie.

Alarm odwołany. Krokodyl Mireczek odnaleziony

We wtorek krokodyl, którego od poniedziałku poszukiwały służby porządkowe w Czechach, odnalazł się piwnicy domu hodowcy.  Nie wiadomo też, dlaczego hodowca gada trzymał zwierzę na podwórku domku jednorodzinnego. 

Rzeczniczka lokalnej policji Eva Michalikova poinformowała, że zwierzę jest w dobrym stanie, a okoliczności jego hodowli będą wyjaśniać policjanci i służby weterynaryjne.

Raport z Anteny 23.07

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: