Wypadek w Żorach

i

Autor: Pixabay Policja, zdj. poglądowe

Na osiedlu ktoś regularnie przebijał opony. Sprawczynią okazała się… 82-letnia kobieta!

2022-03-17 14:27

Policjanci z Opola przedstawili zarzut uszkodzenia mienia o wartości przekraczającej 20 tys. złotych 82-letniej mieszkance tego miasta. Jak poinformowała w środę KW Policji w Opolu, podejrzana przebijała opony w zaparkowanych autach.

Pierwsze zgłoszenia dotyczące poprzebijanych opon w zaparkowanych na terenie dzielnicy Chabry samochodach policjanci otrzymali w grudniu 2021 roku. Z czasem liczba zgłoszeń zaczęła rosnąć. W sumie policjanci wiedzą o ponad 40 takich przypadkach, a szkody oszacowano na około 20 tysięcy złotych.

Sposób działania sprawcy był za każdym razem bardzo podobny. Funkcjonariusze podejrzewali więc, że za wszystkimi przypadkami przebitych opon stoi ten sam sprawca. W wyniku działań operacyjnych policjanci zatrzymali osobę, która miała niszczyć samochody. Ku ich zaskoczeniu okazała się nią 82-letnia seniorka. Funkcjonariusze znaleźli przy niej dodatkowo specjalnie przygotowane narzędzie, którym starsza pani miała przebijać opony.

Mieszkanka Opola usłyszała już zarzuty związane ze zniszczeniem mienia. Za takie przestępstwo grozi nawet do 5 lat więzienia. Według nieoficjalnych informacji kobieta cierpi na demencję. Jak powiedział PAP Stanisław Bar, rzecznik opolskiej Prokuratury Okręgowej, o postawieniu sprawczyni w stan oskarżenia najprawdopodobniej zadecydują biegli, którzy mogą określić, czy kobieta była poczytalna w momencie popełnienia czynów zabronionych.

QUIZ na rasowego mieszczucha! Jesteś z miasta? Powinieneś zaorać ten test

Pytanie 1 z 9
Jak wygląda Twój powrót do domu z pracy?
Super Raport 16.03 (gen. Tomasz Drewniak - były dowódca Sił Powietrznych, prof. Agnieszka Legucka - PISM, Marek Sawicki) Sedno Sprawy: P.Szefernaker

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!