Praca

i

Autor: Shutterstock

Obcokrajowcy szukają pracy na Opolszczyźnie. Chętnych jest kilkanaście tysięcy osób

2021-05-24 12:19

Z miesiąca na miesiąc przybywa obcokrajowców, którzy chętnie podjęliby pracę na Opolszczyźnie. Rąk do pracy brakuje w wielu branżach. Dla przedsiębiorców to dobry moment by szukać też pracowników sezonowych.

Coraz więcej obcokrajowców szuka pracy na Opolszczyźnie. Do urzędów pracy w kwietniu zgłosiło się około 12 tysięcy osób. Dla porównania, w poprzednich miesiącach, nawet przed pandemią chętnych do pracy było zwykle około 8 tysięcy osób miesięcznie. Dla pracodawców to korzystne bo ciągle potrzebują ludzi. Szczególnie potrzebni są pracownicy w drogownictwie, branży budowlanej, przemyśle, a nawet w ogrodnictwie i rolnictwie. Zwykle obcokrajowcy zatrudniają się na 6-9 miesięcy - wynika z danych WUP Opole.

A rąk do pracy, nie tylko z zagranicy, szukają Opolscy przedsiębiorcy. W urzędach pracy czeka nawet 3 tysiące ofert dla budowlańców, pracowników przemysłu i branży gastronomicznej. Mimo to bezrobocie na Opolszczyźnie spada. Na koniec kwietnia zatrzymało się na 6,8 procent. To o 4 dziesiąte mniej niż na początku roku. Najwyższe jest w powiecie głubczyckim - sięga już 10 procent. Najmniej - niecałe 4 procent - wynosi bezrobocie w Opolu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl